Emekli Maaşı ve 1100 TL İkramiye Ödemeleri Başladı! İzin Almak Gerekiyor mu

Emekli Maaşı ve 1100 TL İkramiye Ödemeleri Başladı! İzin Almak Gerekiyor mu

3 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla emekliler için maaş ödemeleri ile Ramazan Bayramı için zamlı bin 100 TL ikramiye ödemeleri başladı. Emekli ikramiyeleri ve maaşlarını banka veya bankamatiklerden çekebilecekler mi?

Emekli maaşı ile emekli bayram ikramiyeleri 3 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla ödenmeye başladı. Banka veya ATM’lere giderek maaşını çekmek isteyen vatandaşların TAM KAPANMA TEDBİRLERİ kapsamında almaları gereken bir izin veya herhangi bir şart var mı? Emekli maaş ve 1100 TL ikramiye ödemeleri başladı. İşte tüm detaylar.

Emekli İkramiyesi

1000 TL olan emekli ikramiyeleri % 10 zamlı olarak ödenecek. Bin 100 TL’ye çıkan gerek Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri ile Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ödemeleri 2021’de bu şekil olarak açıklandı. 1100 TL Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ödemesi bugün başladı.

Para Çekmek İçin İzin Gerekli mi?

Emekli vatandaşlarımızın en çok ettiği sorulardan biri de emekli maaşlarını ve ikramiyelerini banka ya da ATM’lerden çekmek için herhangi bir izin gerekiyor mu? İçişleri Bakanlığı bu konuyu da açıklığa getirdi.

3-15 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak emekli maaş ve ikramiye ödemeleri için emekliler bankalara gidebilecek mi?

Tam kapanma dönemi içerisinde 3-15 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak olan emekli maaş ve ikramiyeleri ile diğer maaş/aylık/ücret ödemeleri şu şekilde alınabilecek.

Türkiye Bankalar Birliği tarafından açıklanacak takvim ve sürelere uyulmak,

TC Kimlik numarası veya diğer usullere göre açıklanacak olan takvim ve süreler içerisinde kendi grubuna denk gelen sürede kullanmak,

Maaş ödemesinin yapılacağı Banka'nın ikametine en yakın şubesine gidip gelinmek,

Güzergah ve zaman kuralına uygun davranılmak kaydıyla bu kapsamda bulunan vatandaşlarımızın, banka şubeleri ve atm'lere gidiş-gelişleri sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaktır.

Vatandaşlarımızın bu muafiyeti Banka'nın ikametine en yakın şubesine en kısa sürede geliş-gidiş yapmak için kullanmaları büyük önem taşınmaktadır.

Maaş/aylık/ücret veya ikramiye ödemeleri sırasında fiziki mesafe kuralı başta olmak üzere salgınla mücadele tedbirlerine aykırı görüntülerin oluşmaması için mülki idare amirlerinin koordinasyonunda banka yönetimlerince gerekli tedbirler alınması, açık bulundurulacak şube ve çalıştırılacak personel sayısının artırılması gerekmektedir. Yoğunlaşmanın önüne geçilebilmesi amacıyla bu dönemde banka şubeleri açılış-kapanış saatlerinde esnemeye gidilebilecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.