Emniyet Genel Müdürlüğü 1000 Kadın-Erkek Polis Alımı Sona Eriyor PAEM 2022

Emniyet Genel Müdürlüğü 1000 Kadın-Erkek Polis Alımı Sona Eriyor PAEM 2022

Emniyet Genel Müdürlüğü “EMG” bünyesinde Polis Akademisi Başkanlığı için PAEM başvuruları sona eriyor. Kuru içi emniyet personeli atama başvuru şartları ve tüm süreci bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

İçişleri Bakanlığı yeni komiser yardımcısı alımı için PAEM 2022 başvuruları kapsamında süreç sona eriyor. Emniyet Genel Müdürlüğü 1000 polis alımı bünyesinde yeni başvurular sona eriyor. Kadın ve erkek olmak üzere 1000 yeni komiser yardımcısı polis alımı için PBS sistemi üzerinden online başvurular tamamlanıyor. İşte detaylar ve süreç.

2022 PAEM başvuru kontenjanları

EGM’de PAEM 2022 7. dönem ilk derece amirlik eğitimi için 1000 komiser yardımcısı alımı süreci tamamlanıyor. Polis Memurları arasından olmak üzere 75 kadın, 925 erkek komiser yardımcısı alımı yapılıyor.

EGM komiser yardımcısı alımı başvuruları

2022 yılı EGM 1000 polis alımı kapsamında süreç 12 Nisan’da tamamlanacak. Adaylar başvurularını Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapabileceklerdir. Sürece dair başvuru sınav ücreti 400 TL’dir.

PAEM 2022 şartları nelerdir?

7. Dönem Polis Amirleri Eğitimi Merkezi PAEM emniyet mensubu öğrenci adaylığına başvurmak isteyen adaylarda aranan şartlar şu şekildedir:

En az lisans mezunu olmak gerekiyor. Ayrıca adayların başvuru tarihi itibarıyla meslekte fiilen 2 yılını doldurmuş olması, son iki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olması gerekmektedir. Haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı adli veya idari soruşturma yapılıyor olmamak gerekiyor. Kısa veya uzun süreli durdurma cezaları, ceza süresi içinde derece yükselmesi için açılan kurslara, yarışma sınavı veya seçmelerine girmeyi de önler.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum