Emniyet Genel Müdürlüğü 12 Pilot Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü 12 Pilot Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü 20 Eylül 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınladı. Başvurular 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacak olup 7 Ekim 2016 tarihinde sona erecektir.

Emniyet Genel Müdürlüğü 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında yapılacak sınava göre Sözleşmeli Pilot unvanında Havacılık Daire Başkanlığı’na 6, İstanbul iline 2, Van iline 2, Diyarbakır iline 2 helikopter pilotu alacaktır. iş ilanları kariyer.

Adaylarda aranan şartlar; Türk Vatandaşı olmak, Sınavın son başvuru günü olan 7 Ekim 2016 tarihinde 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk suçlarından mahkûm olmamak, Askerlik hizmetini yapmış olmak olarak belirtilmiştir.

Ayrıca  ülke genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul etmek, Atanmak istediği unvanla ilgili olarak ilanda belirtilen öğrenim şartı, özel şartlar ve diğer nitelikleri taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sınavlar sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek) Pilotluk lisansına sahip olmak, Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak şartları da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.