Emniyet Genel Müdürlüğü 15 Bin Polis Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü 15 Bin Polis Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü 2016 yılının en büyük alımlarından birine hazırlanıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 15 bin polis memurunun kadrosunun ihdas edilmesi için dün

Emniyet Genel Müdürlüğü 2016 yılının en büyük alımlarından birine hazırlanıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 15 bin polis memurunun kadrosunun ihdas edilmesi için dün, hükümet tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine kanun tasarısı sunuldu.

Hükümet tarafından TBMM’ye sunulan tasarının gerekçelerine bakıldığı zaman; son yaşanan olayların etkisinin olduğu görülüyor. Temmuz 2015 tarihinden bu yana ülke genelinde ciddi terör olayları yaşanmaya başlanmış; özellikle de Güney Doğu illerinde temizlik operasyonu başlatılmıştır. Ülkenin içinden geçtiği bu dönem göz önünde bulundurulduğunda; milletin güvenlik ve huzurunun sağlanması için polis memuru alımı ihtiyacı hasıl olmuştur. Hükümetin TBMM’ye sunmuş olduğu tasarıda gerekçe özetle şu şekilde belirtilmiştir: Ülke genelinde toplumun huzurunu bozan, korku ve endişeye sebep olan olayların yaşanmaya başlanması, özellikle de son zamanlarda başkent Ankara’da yaşanan bombalı eylemler ve Güney Doğu illerindeki temizlik operasyonlarının; halkın can ve mal güvenliğini sağlayarak vatandaşlara huzurlu ve güvenli bir yaşam tesis etmek için, özel harekat ve çevik kuvvet birimlerinde çalışan polis memurlarının sayısının arttırılması kaçınılmaz olmuştur.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yapısını personel sayısını değerlendirdiğimizde; 2016 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü için 15 bin polis memurunun alımının yeterli olamayacağı net bir şekilde görülüyor. Şöyle ki; Emniyet Genel Müdürlüğü’nün merkez teşkilatında 1153 kadro, taşrada 10 bin 296 kadro olmak üzere toplamda 11 bin 449 adet polis memuru kadrosu boş bulunuyor. 2016 yılında polis okullarından mezun olup göreve başlayacak olan polis memuru sayısı 14 bin 528, ayrıca 10 bin civarında öğrenci alımının planlanması birlikte düşünüldüğünde, 2016 yılı için düşünülen polis memuru kadroları yetersiz kalacağı açıktır. Ancak, hükümetin 2016 yılı içerisinde polis memuru atamasını artırması için ilerleyen günlerde yeni kanun tasarısı hazırlayacağı değerlendiriliyor. Özetle; 2016 yılı içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 15 binden çok fazla polis memuru alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı olarak, ataması yapılacak 15 bin polis memurunun ne zaman ve nasıl alınacağını siz değerli takipçilerimiz için en kısa zamanda haber yapacağız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum