Emniyet Genel Müdürlüğü 9 Personel Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü 9 Personel Alımı

İçişleri Bakanlığından yapılan duyuruda Emniyet Genel Müdürlüğü 9 Sözleşmeli Personel alınacağını açıkladı. Başvuru son 28 Ekim 2016 tarih olarak açıklanmıştır.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 B maddesi kapsamında Merkez Sınav Komisyonunca yapılacak sözlü ve veya uygulamalı sınav sonucuna göre Sözleşmeli 9 Bilgisayar Mühendisi alınacaktır.

Alınacak 9 sözleşmeli personelde aranacak şartlar: İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 28 Ekim 2016 tarihinde 18 yaşını tamamlamış (28 Ekim 1998) tarihi ve öncesi doğumlu olmak) ve 35 yaşını tamamlamamış olmak (28 Ekim 1981) tarihi ve sonrası doğumlu olanlar), Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak sarttır.

Yüksek Öğretim Kurumlarının Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği; Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği Lisans programlarından ya da bu bölümlere denkliği Yüksek Öğretim Kurumunca kabul edilmiş yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olması, Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşıması, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olması, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) P3 puan türünden en az 50 almış olması ve Genel Müdürlükçe yapılacak sözlü ve veya uygulamalı sınavda başarılı olması şarttır. Ankara İş İlanları Kariyer.

Adaylardan istenecek belgeler ve başvuru şekli: Kimlik belgesi,Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, İstenilen eğitim durumuna ait diploma mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti ve Diploma ve mezuniyet belgesi haricindeki belgeler kabul edilmeyecektir. KPSS Sonuç belgesinin aslı ya da genel ağ çıktısının örneği ile birlikte bulundukları illerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvuracaklardır. Başvurular 24 Ekim 2016 – 28 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.