Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS 50 Puanla 20 Kamu Personel Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS 50 Puanla 20 Kamu Personel Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada 20 personel alım ilanı yayınlandı. Başvurular 17 Nisan 2017 de başlayıp 21 Nisan 2017 de son bulacaktır. KPSS 50 puanı bulunan adaylar başvurabilecekler.

Emniyet Hizmetleri Kolluk Kuvvetleri Sınıfı Dışında Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında Sözleşmeli statüde personel alımı yapılacaktır.

Alınacak personelin 12 kişisi bilgisayar mühendisi olup Ankara merkezde görev yapabilecekler. Diğer 8 kişi ise Elektrik Elektronik Mühendisi olarak Ankara Merkez adresine alınacaktır. Başvurular 17 Nisan 2017 ile 21 Nisan 2017 arasında KPSS 50 puanı bulunan adaylar başvuru yapılacaklar.

Başvuracak adaylarda aranacak şartlar: 8 kişi Elektrik Elektronik Mühendisi için Fakültelerin dört yıllık Elektrik Elektronik Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü mezunu olması gerekmekte. Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2016 P3 puanı bulunuyor olması, Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşıması ve Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olması gerekmektedir.

Başvuracak adaylarda aranacak 12 kişi için şartlar: Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu olması lazım. Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2016 P3 50 puanı bulunuyor olması, Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşıması ve Güvenlik soruşturması (arşiv araştırması) sonuçları olumlu olması şart.

Adaylar yapılacak olan sözlü veya uygulamalı sınava katılmak amacıyla; Kimlik belgesi, Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, İstenilen eğitim durumuna ait diploma/ mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti olması lazım.

Ayrıca diploma /mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi durumunda, fotokopisi onaylandıktan sonra iade edilecektir. Diploma ve mezuniyet belgesi haricindeki belgeler kabul edilmeyecektir. KPSS Sonuç belgesinin aslı ya da internet çıktısının örneği ile birlikte bulundukları illerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvuracaklardır.

Başvuracak adaylar 17 Nisan 2017 ile 21 Nisan 2017 tarihleri arasında başvurular yapılacak olup adaylar Türkiye genelinden başvuru yapabileceklerdir. Posta ve diğer internet ortamlardan yapılacak başvuru kabul edilmeyecek olup başvurular Şahsen yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.