Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü emniyet sınıfı dışında 2 sözleşmeli personel alım ilanı yayınladı. Son başvuru tarihi 10 Şubat 2017 olarak açıklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü emniyet sınıfı dışında 2 sözleşmeli personel alım ilanı yayınladı. Son başvuru tarihi 10 Şubat 2017 olarak açıklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü yayımladığı ilana Emniyet Hizmetleri sınıfı dışında kadrolu ve sözleşmeli personel alım yönetmeliği kapsamında 657 sayılı devlet memurları kanununun 4/b maddesi gereği  Havacılık Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalışacak 2 uçak pilotu alım duyurusudur.

Adaylarda aranacak şartlar : 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesindeki belirtilen şartları taşımak, Ülke genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuşlarda görevlendirmeleri kabul etmek, Atanmak istediği unvanla ilgili olarak ek-1 de belirtilen şartlara haiz olma, Sözlü ve yazılı sınavlarda başarılı olmak, Kazanan adaylar için arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmalarında olumlu bulunmak. Olumlu bulunan adaylar resmi internet sitesinden sonuçları takip edebilmektedir.

Başvuruda istenen belgeler : Eğitim durumu mezuniyet belgesi aslı veya noter tasdikli sureti “ Başvurudan sonra iade edilecek “ Kimlik aslını ibraz edilerek kimlik fotokopisi, Pilotluk lisans belgesi, son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet fotoğraf, ek-de sunulan sözleşmeli pilot nitelikleri formu 2 nüsha doldurularak başvuru yapılan birime 1 nüshası teslim edilecek, Temel pilotaj sertifikaları IR-PPL-CPL öğretmenlik bakım tip intibak belgeleri, Tek motor veya çift motor uçuş saatleri varsa 1’ inci pilotluk belgeleri ile birlikte her türlü uçuş toplamları tarihlerini gösterir kurum veya kuruluşlardan imzalı olarak sunulacak, şahsi uçuş çizelgeleri ve kayıtları, Sivil havacılıkta veya kurumlarda almış olduğu tüm belgeler, kurslar, sertifikalar vb. evrakların aslı veya noter tarafından aslı gibidir onaylı belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir.

Başvuru yeri ve şekli : Başvurular 06 Şubat 2017 tarihinde başlayıp 10 Şubat 2017 tarihinde sona erecektir. Başvuruda bulunan adaylar kurumun internet adresinden sözlü ve yazılı sınava çağrılacaklardır. Sınavı kazanan adaylar Uluslar arası Sivil Havacılık teşkilatının ( JAR FCL-3 ICAO ANNEX1 ) deki ticari pilot şartlarına uygun olması halinde arşiv ve güvenlik soruşturmasından sonra belirlenen yerlere atamaları gerçekleştirilecektir.

Kazanan adaylar her hangi bir şekilde mazeretsiz olarak kanuni süresi içerisinde başlamayan adaylar atama kararnameleri iptal olacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.