Emniyet Genel Müdürlüğüne Alınacak Personel Planlaması 2016-7 Dönem

Emniyet Genel Müdürlüğüne Alınacak Personel Planlaması 2016-7 Dönem

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne Sözleşmeli Alınacak Personel Planlaması alım ilanı yayınladı. İlana başvuru son 25 Kasım 2016 olarak duyurulmuştur.

Emniyet Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere alınacak tam zamanlı avukat ünvanlı sözleşmeli personel pozisyonları için sınav şartı aranmamaktadır. Hükmü kapsamında adaylardan merkezi sınav yani KPSS puanı şartı aranmayacaktır.

Başvuracak adayların görev yapacakları iller ve kontenjanlar şöyle: Hukuk Müşavirliği 5 kişi, Batman 1 kişi, Diyarbakır 2 kişi, Elazığ 1 kişi, Erzurum 1 kişi, Gaziantep 1 kişi, İstanbul 5 kişi, İzmir 2 kişi, Konya 1 kişi, Mardin 1 kişi, Samsun 1 kişi, Şanlıurfa 1 kişi, Trabzon 1 kişi ve Van 1 kişi olmak üzere toplam 24 kişi istihdam edilecektir.

Başvuracak adaylarda aranacak şartlar: Avukatlık Ruhsatnamesi sahibi olması, Avukatın veya avukatlık ortaklığındaki avukatların, disiplin ve adli yönden herhangi bir ceza almadıklarına ilişkin bağlı bulundukları barodan alınacak belge, En az 3 (üç) yıl süreli mesleki tecrübeye sahip olmak ( staj süresi hariç ) olarak hesaplanır.

Yapılacak sınavın son başvuru günü olan 25 Kasım 2016 tarihinde 18 yaşını tamamlamış (25 Kasım 1998 tarihi ve öncesi doğumlu olmak) ve 35 yaşını tamamlamamış olmak, (25 Kasım 1981 sonrası doğumlu olanlar) Kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir. Hukuk Fakültesinden mezun olması, En az 3 (üç) yıl süreli mesleki tecrübeye sahip olmak (staj süresi hariç) Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşıması, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak (Yapılacak sınavlar sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek) Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve veya uygulamalı sınavda başarılı olmak gerekmektedir.

Başvuru yeri ve şekli: Adaylar yapılacak olan sözlü ve veya uygulamalı sınava katılmak için Kimlik belgesi, Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, İstenilen eğitim durumuna ait diploma mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti (diploma mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi durumunda, fotokopisi onaylandıktan sonra iade edilecektir. Diploma ve mezuniyet belgesi, En az 3 (üç) yıl süreli mesleki tecrübeye sahip olunduğuna dair belge ve Avukatlık Ruhsatname örneği, Avukatın veya avukatlık ortaklığındaki avukatların, disiplin ve adli yönden herhangi bir cezası olmadığına dair barodan alınacak belge ile bulundukları illerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvuracaklardır. Başvurular 21 Kasım2016 ile 25 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum