En Az A ve B Ehliyetli Memur Alımları Yapılacak! Başvurular Alınıyor

En Az A ve B Ehliyetli Memur Alımları Yapılacak! Başvurular Alınıyor

Kamu kurumuna kadrolu statüde olmak üzere en az A ve B sınıfı ehliyetli zabıta alımları yapılacak. İşte zabıta alımlarına dair detaylar ve başvuru süreci.

Marmaris Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere 9 kadroya ZABITA MEMURU ALIMI yapılacak. Kimler zabıta olabilir? Zabıta alımları şartları nelerdir? En az A ve B sınıfı ehliyet şartlı memur alımları başvurularına dair tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

MEZUNİYET ŞARTLARI

9 Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 9. derece kadrolar için olacak. Adayların Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölümlerinin birinden mezun olması gerekiyor. Ayrıca en az A veya B sürücü belgesine sahip olmak şartı da var. Erkek/ Kadın adaylar başvuru yapabilecektir. KPSSP3 puan türünden en az 70 isteniyor.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Zabıta alımları için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun DMK yer alan genel hususlara haiz olmaları gerekiyor. Bunlar T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, sağlık şartları vb. hükümlerdir.

BAŞVURU ŞEKLİ ve TARİHLER

Zabıta alımları için adaylar başvurularını sadece şahsen yapmaları gerekiyor. Başvurular Belediye’ye boy ve kilo ölçümü için 2 Ağustos 2021 tarihine kadar şahsen mesai saatleri içerisinde gerekli belgelerle birlikte yapılabilecektir.

ZABITA ALIMLARI YAŞ – BOY ve KİLO ŞARTI

Başvuru için 30 yaşını doldurmamış olmak şartı var. Tarih itibarıyla sınavın yapılacağı gün baz alınacaktır. Boy ve kilo için ise erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg'dan fazla fark olmamak gerekmektedir.

EHLİYET ŞARTLARI

Adayların en az A ve B sınıfı sürücü belgelerinin olması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.