En Az B Sınıfı Ehliyetli Kadrolu Devlet Memuru Alımı Başvuru Kılavuzu

En Az B Sınıfı Ehliyetli Kadrolu Devlet Memuru Alımı Başvuru Kılavuzu

Kamuya en az B sınıfı ehliyetli olmak üzere 2 farklı branştan olmak üzere devlet memuru alımı için başvuru ilanı yayımlandı. Devlet memuru alımlarına dair başvuruları ve tüm şartları bu ilan haberimizde bulabilirsiniz.

Kamuya devlet memuru alımı için başvuru kılavuzları birçok kamu kurum ve kuruluşu tarafından devam ediyor. Antalya ili iş ilanları kapsamında Akseki Belediye’sine kadrolu statüde devlet memuru alımları yapılacak. Başvurulara dair tüm detayları, başvuru mezuniyetlerini, kontenjanlarını ve şartları bu haberimizde hazırladık.

Başvuru Genel Şartları

Türk Vatandaşı Olmak,

Kamu Haklarından Mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ikasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak

Erkek Adaylar için Askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak veya Askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmeti yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gerekiyor.

Başvuru Süreci

Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 15 – 22 Nisan 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvurular belediye e-posta adresine, şahsen veya posta yoluyla yapılabilecek. Başvuru adreslerine haberimizin en altındaki “Başvuru Kılavuzu” bağlantısından direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Mezuniyet, Sınav Şartları

2 Mühendis alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmak, İngilizce YDS’de En Az (D) düzeyinde puan almış olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmenliği sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

2 Mimar alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Mimarlık bölümünden mezun olmak, İngilizce YDS’de En Az (D) düzeyinde puan almış olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmenliği sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Her iki branş için de KPSS’den en az 70 isteniyor. En az B sınıfı ehliyet şartı bulunuyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.