En Az İlköğretim Jandarma 5000 Uzman Erbaş Alımı (Şartlar - Güncel Durum)

En Az İlköğretim Jandarma 5000 Uzman Erbaş Alımı (Şartlar - Güncel Durum)

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 5.000 kişilik kadroya büyük alım için geri sayım başladı. BU yazımızda son güncel durumu ve uzman erbaş olmak için tüm şartları inceleyebilirsiniz. İşte detaylar.

Jandarma Genel Komutanlığı “JGJ” 2022 yılı uzman erbaş alımı başvuru süreci için geri sayım başladı. Kimler jandarma uzman erbaş alımına başvuru yapabilecek? En az ilköğretim uzman erbaş alımları başvuru süreci, şartları, talepleri ve son güncel durumu bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Jandarma Uzman erbaş alımı başvuruları

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında yapılan 2022 jandarma uzman erbaş alımları Haziran ayı oldu henüz başlatılmadı. 5.000 olarak başlatılması beklenen yeni alımları için adayların beklentileri ve talepleri üzerinde tekrar gündeme alıyoruz.

Uzman erbaş alımlarında yaş ve terhis şartı değişecek mi?

Uzman erbaş alımlarında yaş şartı ile terhis şartında adaylar önemli bir değişikliğin 2022 yılı başvurularında gelmesini bekliyor. Şu an güncel olan şartlar ve talepler şu şekildedir:

Başvuru için yaş itibarıyla 20 yaşından gün almış ve 27 Yaşını bitirmemiş olmak hükmü var. Adaylar bunun en az 35 olarak güncellenmesini bekliyor. Ayrıca 5 yıl tercih süresinin geçmemiş olması hükmünün de tamamen kaldırılması en büyük beklenti. İşte güncel tüm şartlar.

2022 yılı güncel jandarma uzman erbaş alımı şartları

T.C. vatandaşı ve erkek olmak, Mezuniyet itibarıyla da Jandarma branşından (Komando-Asayiş) başvuru yapacak adaylarda en az Ortaöğretim (Lise) mezunu olmakla birlikte tüm lise, önlisans ve lisans bölümlerinin tamamı başvuru yapabilir. İlköğretim mezunları için de uzman erbaş alımlarında KPSS şartsız başvurular olmaktadır.

5.000 uzman erbaş alımı kontenjanları

Son olarak yapılan Jandarma Genel Komutanlığı 5.000 uzman erbaş alımındaki kontenjan detayları şu şekildeydi: 3 bin 770 Jandarma (Komando-Asayiş), 925 Lojistik Alt Branşlı (Mesleki Nitelikli), 265 Muhabere, 14 At Bakıcısı, 13 Bot Serdümeni, 10 Havacılık, 3 Kurbağa Adam (Dalış Amiri) alımı olmak üzere 5.000 kadroya atama yapılmıştı. İŞ İLANLARI KARİYER olarak tüm süreci takip etmekteyiz.

Sizler de bu haberimize YORUM ve GÖRÜŞLERİNİZİ HEMEN yazabilirsiniz.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
259 Yorum