En Az İlköğretim Uzman Erbaş Alımı Başvuru Ekranı (Jandarma 250 Kadro)

En Az İlköğretim Uzman Erbaş Alımı Başvuru Ekranı (Jandarma 250 Kadro)

Jandarma Genel Komutanlığına JGK personel temin internet sitesinde 2022 yılı uzman erbaş alımı başvuruları devam ediyor. 250 kadroya dair detaylar, uzman erbaşlık başvuruları ve süreç bu yazımızda.

Jandarma Genel Komutanlığına tarafından 250 uzman erbaş alımı online başvuruları alınıyor. 250 kadro sözleşmeli ve lojistik alt branşlı olmak üzere JANDARMA PERSONEL TEMİN’de online olarak yapılabilir. 2022 Yılı Jandarma Lojistik Alt Branşlı 250 Sözleşmeli Uzman Erbaş Temini başvuru tüm detaylarını İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu haberimizde hazırladık. İşte detaylar.

250 Uzman Erbaş alımı (Genel Şartlar)

Başvuru için T.C. vatandaşı ve erkek olmak gerekiyor.

Ortaöğretim ve önlisans mezunu adaylar KPSS 50 puan şartı aranmaktadır.

KPSS şartsız ise İlköğretim (ortaokul) mezunu adaylardan başvuru yapabilecektir.

Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Askerlik hizmetini yapmakta iken ‘Askerliğe elverişli değildir’ raporu alarak terhis edilmemiş olmak, En az 167 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak gerekiyor.

Jandarma uzman erbaşlık yaş ve askerlik şartları

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 1 Ocak 2022 tarihi itibari ile 29 yaşını bitirmemiş olmak,

Nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü (01 Ocak 2022) itibarıyla 20 yaşından gün almış olmak ve 27 yaşını bitirmemiş olmak,

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin son günü (24 Nisan 2022) itibariyle, terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak şartı da var.

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları

Jandarma Genel Komutanlığı Personel temin internet sitesinde başvurular 24 Nisan’a kadar yapılabilir. Başvuru yapacak adaylar öğrenim seviyelerine göre tek tercih yapabileceklerdir. Başvurular için son tarih 24 Nisan 2022’dir. İşte sürece dair gerekli başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/jandarma-askeri-personel-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum