En Az İlkokul 1370 Memur Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır

En Az İlkokul 1370 Memur Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır

Kamuya en az ilkokul mezunu bin 370 kamu personeli memur alımı yapılacak. Sosyal hizmetler kanunu kapsamında başvuruları alınacak bin 370 kadroya online başvurular nasıl yapılacak? Detaylar haberimizde.

Bin 370 kamu personeli memur alımları yapılıyor. 2828 sayılı kanun kapsamında hak sahiplerinin başvuru yapabileceği ilkokul, ortaokul, lise, önlisans mezunlarına dair kadrolar yayımlandı. Bu yazımızda başvuru tercihlerinin nasıl yapılacağını aşama aşama anlattık. İşte tüm detaylar.

BAŞVURU SÜRECİ

Hak sahipleri tercihlerini e-Devlet internet adresi üzerinden 14 Haziran 2021 tarihine kadar yapabileceklerdir. İnternetten tercih işlemleri 14 Haziran 2021 gecesi, saat 23:59’da sona erecektir.

MEZUNİYETLERE GÖRE KADROLAR

Başvuru kılavuzunda kamu kurum ve kuruluşlarının atama yapacakları kadro ve pozisyonlarını içeren tablolar yer almaktadır. Tablo-1’de ortaöğretim mezunlarının, Tablo-2’de önlisans mezunlarının, Tablo-3’te lisans mezunlarının, Tablo-4’te ilkokul, ortaokul ve ilköğretim mezunlarının tercih edebilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır.

Tercihlerinizi yaparken size uygun olan kadro ve pozisyonların bulunduğu tablolardaki “Aranan Nitelik Kodları” sütununda yer alan nitelik kodlarını dikkatle incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir.

1370 MEMUR ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

743 memur alımı için İlkokul/Ortaokul/İlköğretim mezunları başvuru yapabilecektir.

163 memur alımı için Önlisans mezunları başvuru yapabilecektir.

464 memur alımı için Lise mezunları başvuru yapabilecektir.

Ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunlarının tercih edebilecekleri kadro ve pozisyonları gösteren Tablo-1, 2 ve 3’te bütün adayların tercihte bulunabilecekleri kadro ve pozisyonlarda sırasıyla ortaöğretim düzeyinden mezun olanlar için “2001”, önlisans düzeyinden mezun olanlar için “3001” ve lisans düzeyinden mezun olanlar için 4001” kodları yer almaktadır.

Dolayısıyla “2001” kodunun yer aldığı kadro veya pozisyonları (istenilen diğer şartları da taşımak kaydıyla) ortaöğretim düzeyinde tercih yapabilecek bütün adaylar, “3001” kodunun yer aldığı kadro veya pozisyonları (istenilen diğer şartları da taşımak kaydıyla) önlisans düzeyinde tercih yapabilecek bütün adaylar ve “4001” kodunun yer aldığı kadro veya pozisyonları (istenilen diğer şartları da taşımak kaydıyla) lisans düzeyinde tercih yapabilecek bütün adaylar tercih edebilirler.

e-DEVLET BAŞVURUSU

e-Devlet şifrenizi girerek 2828 Sosyal Hizmetler Tercih Sistemi kısmına giriş yapılır. Tercih alanında öncelikle size ait bazı bilgiler ekrana gelecektir. Bu bilgilerden adres, telefon ve e-posta bilgilerinizde sistem üzerinde değişiklik yapılması mümkündür. Bunların dışında kalan bilgilerde ise sistem üzerinde değişiklik yapılması mümkün değildir.

e-Devlet internet sayfasında ayrıca kayıtlarda yer alan size ait öğrenim düzeyi, mezun olunan program/alan ve mezuniyet tarihi bilgileri ekrana gelecektir. Mezuniyet tarihi bilgisi sistemde yer almayan adayların bir sonraki bölümde belirtildiği şekilde mezuniyet tarihi bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir.

Tercih yapmak istediğiniz kadro ve pozisyonları belirleyiniz ve 30’u geçmemek üzere istek sıranıza göre yazınız. Bu sıralamada kadro ve pozisyonun size uygunluğu ve sizin bunlara vereceğiniz öncelikler son derece önemlidir. Mezun olduğunuz ortaöğretim/önlisans/lisans programı tercih etmiş olduğunuz kadro/pozisyon için aranan öğrenim koşulu ile uyumlu değil ise yapmış olduğunuz tercih, sistem tarafından kaydedilmeyecektir. Tercihlerinizi yaparken bu durumu göz önünde bulundurunuz.

Tercihler sisteme Kılavuzda yer alan “Tercih No”ları ile girilecektir. Sisteme girilen tercihlerin geçerli olması, tercihlerin kaydedilmesi ve onaylanmasına bağlıdır. Adaylar “Tercih Kaydet” butonunu kullanarak tercihlerini geçici olarak sisteme kaydedebilirler. Bu şekilde sisteme girilen tercihlerde değişiklik yapılması mümkündür. Tercihlerin geçerliliği adayların tercihlerini onaylanmasına bağlı olduğundan, bu şekilde geçici olarak kaydedilmiş tercihlerin tercih süresi içerisinde onaylanmaması halinde tercihler dikkate alınmayacaktır. Onay “Tercihleri Onayla ve Bitir ” butonu ile yapılacaktır.

TERCİHLERİ ONAYLAMA ŞART

Doğruluğundan emin olduğunuz zaman yaptığınız işlemi ekrandaki “Tercihleri Onayla ve Bitir” butonuna basarak sonlandırınız. Tercihlerinizi onayladığınızdan emin olmanız için ekranda “Tercihleriniz …. tarihinde başarıyla onaylanmıştır.” ifadesini görmeniz gerekir.

Tercihlerini sisteme giren adayların “Tercihleri Onayla ve Bitir ” butonu ile tercihlerini onaylamaları halinde bu tercihlerde değişiklik yapılmasına sistem tarafından izin verilmez.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
16 Yorum