En Az KPSS 50 ile 179 Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı Yapılıyor

En Az KPSS 50 ile 179 Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı Yapılıyor

Belediye personel alımı kapsamında kadrolu memur alımı için güncel istihdam ilanları yayımlandı. Mayıs 2021 kamu personeli alımı ilanları arasında yer alan iş ilanı ile 179 kişilik Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı yapılacaktır.

Kamu personeli alımı kapsamında Muğla iş ilanları dahilinde belediye personel alımı yapılacağı ve toplamda 179 kişilik görevlendirme gerçekleştirileceği açıklandı. Kadrolu memur alımı için KPSS 50 ve KPSS 60 puan şartları talep edilmektedir.

İtfaiye Eri İlanları

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olan ve C sınıfı ehliyete sahip olan 25 İtfaiye Eri alımı yapılacaktır.

Herhangi bir önlisans programlarının birinden mezun olan ve C sınıfı ehliyete sahip 25 kişilik İtfaiye Eri alımı yapılacaktır.

C sınıfı ehliyet ve Lise mezunu olan adayların da KPSS 50 puan şartı ile 51 kişilik kontenjan için İtfaiye Eri alımı ilanlarında başvuru yapması mümkün olacaktır.

Zabıta Memuru İlanları

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Siyasal Bilgiler / Bilimler Fakültesi bölümlerinden mezun olan 40 kişilik alım;

Kamu Yönetimi veya Yerel Yönetimler bölümlerinin birinden mezun olmak şartı ile 8 kişilik alım ve ayrıca;

Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Adalet Meslek Eğitimi, Adalet veya Adalet Meslek Yüksek Okulu, Çevre Temizliği ve Denetimi, Güvenlik, Güvenlik Bilimleri, Güvenlik ve Koruma, Özel Güvenlik ve Koruma, Kamu Güvenlik ve Asayişinin Sağlanması, Halkla İlişkiler önlisans mezunu olan adaylardan 22 kişilik alım yapılacaktır.

İlgili ilanlar için KPSS 60 puan şartı aranmaktadır.

Başvurular 24-27 Mayıs 2021 tarihlerinde Orhaniye Mahallesi Fuat Ardıç Caddesi No: 3 Menteşe / MUĞLA adresinde faaliyet gösteren İtfaiye Dairesi Başkanlığı hizmet veren İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum