En Az Lise 64 Kamu Şoförü Alımı Online Başvuruları Alınıyor

En Az Lise 64 Kamu Şoförü Alımı Online Başvuruları Alınıyor

Kamuya en az lise olmak üzere önlisans mezunları da olmak üzere sözleşmeli şoför alımı başvuruları alınıyor. Bakanlık kamu şoförü alımı başvuru şartları ve tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde en az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği KAMU ŞOFÖRÜ alımı yapılıyor. Online olarak başvuru süreci ve tüm detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu haberimizde hazırladık. İşte kamuya şoför alımlarına dair şartlar ve başvurular.

Kamu şoförü alımı başvuru genel şartları

Başvuru için 657 sayılı DMK’daki genel şartlara haiz olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak şartları yer alıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı şoför alımı mezuniyetler

14 şoför alımı için 2 yıllık MYO Otobüs Kaptanlığı, Otobüs Şoförlüğü Kaptanlık bölümlerinden mezun olmak, KPSSP93 puan türünden en az 55 ve daha yukarı puan almak, D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Afyonkarahisar 1, Amasya 1, Antalya 1, Aydın 1, Burdur 1, Bursa 1, Çanakkale 1, Edirne 1, İstanbul 2, İzmir 1, Mersin 1, Tekirdağ 1, Uşak 1 olmak üzere 14 kadro var.

40 şoför alımı için Lise ve dengi okul mezunu olmak, KPSSP94 puan türünden en az 55 ve daha yukarı puan almak, D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, 40 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Adıyaman 1, Ağrı 1, Aksaray 1, Ardahan 1, Bartın 1, Batman 1, Bingöl 1, Çankırı 1, Çorum 1, Denizli 1, Elazığ 1, Erzincan 1, Giresun 1, Hakkari 1, Hatay 1, Isparta 1, Kahramanmaraş 1, Karaman 1, Kastamonu 1, Kayseri 1, Kırklareli 1, Kırşehir 1, Kilis 1, Kocaeli 1, Konya 1, Manisa 1, Mardin 1, Muş 1, Nevşehir 1, Osmaniye 1, Siirt 1, Sinop 1, Sivas 1, Şanlıurfa 1, Şırnak 1, Tokat 1, Trabzon 1, Van 1, Yalova 1, Yozgat 1 olmak üzere 40 kadro var.

10 şoför alımı için Lise ve dengi okul mezun olmak, KPSSP94 puan türünden en az 55 ve daha yukarı puan almak, 30 yaşını doldurmamış olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. Ankara 7, İstanbul 3 olmak üzere 10 kadro var.

Kamu şoförü alımı başvuru süreci

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli kamu şoförü alımı başvuruları 9 Mayıs 2022 tarihine kadar yapılabilecektir. Adaylar tüm sürece dair gerekli başvuru şartlarını ve detayları hemen aşağıdaki başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı üzerinden inceleyebilir.

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/kultur-bakanligi-personel-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.