En Az Lise Adaylar Başvurabilir! Avustralya'ya Personel Alımı Bugün Başladı

En Az Lise Adaylar Başvurabilir! Avustralya'ya Personel Alımı Bugün Başladı

En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği Avustralya ülkesi personel alımı başvuruları 1 Nisan itibarıyla alınma başladı. Sürece dair detayları ve başvuruları bu haberimizde hazırladık. İşte en az lise personel atama detayları.

En az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS şartı da aranmıyor. Dışişleri Bakanlığı bünyesinde yeni sekreter alımı başvuru ilanı yayımlandı. T.C.  Kanberra Büyükelçiliği yeni sözleşmeli memur alımı başvuru ilanı yayımlandı. Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınav Duyurusu 1 Nisan 2022 Cuma itibarıyla yayımlandı. Süreç başladı. İşte İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladığımız haberimize dair tüm detaylar.

Büyükelçilik personeli alımı başvuru genel şartları nelerdir?

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli memur alımı için adaylar başvurularını bugünden itibaren yapabilirler. İşte genel başvuru şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,

En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmamak,

Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek,

Bilgisayar kullanabilmek şartları vardır.

avustralya-personel-alimi.jpg

Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvuru belgeleri

Adayların Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli memur alımı için hazırlaması ve başvuru kılavuzunda belirtilen adrese online başvurudan sonra göndermeleri gereken belgeler şu şekildedir: Özgeçmiş, pasaportun örneği ile işlem görmüş sayfaları, son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, Nüfus cüzdanı, diploma, askerlikle ilgili belge isteniyor.

Kamu personel alımı başvuru tarihleri

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde Avustralya’ya kamu personel alımı için başvurular 1 Nisan 2022 Cuma ile 8 Mayıs 2022 arasında aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden yapılabilecektir. Sürece dair gerekli belgeler de 12 Mayıs’a kadar aşağıdaki kılavuzda yer alan adrese iletilmesi gerekiyor.

Tıkla HEMEN Başvuru kılavuzunu incele! https://isilanlarikariyer.com/d/file/disisleri-bakanligi-memur-alimi.20220401180138.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum