En Az Lise! DHMİ AFAD TCDD SGK TMO TEDAŞ 2300 Personel Alımı Yapılacak

En Az Lise! DHMİ AFAD TCDD SGK TMO TEDAŞ 2300 Personel Alımı Yapılacak

başta olmak üzere birçok kamu kurum ve kuruluşlarına kadrolu memur alımı için tercihler alınacak. Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar KPSS üstünlüğüne göre mülakatsız kamuya atanacak. İşte süreç ve detaylar.

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükmü gereği Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS puan üstünlüğüne göre birçok kamu kurum ve kuruluşuna kadrolu atama tercihleri alınacak. DHMİ AFAD TCDD SGK TMO TEDAŞ başta olmak üzere birçok kamu kurumu için merkezi atama başvuruları önümüzdeki haftalarda başlıyor. Adaylar 2.000 çok üzerinde kontenjan bekliyor. İşte süreç ve başvurulara dair detaylar.

KPSS merkezi atama başvuruları

KPSS 2022/1 tercih başvuruları kapsamında Haziran ayı itibarıyla merkezi atama memur alımı başlayacak. Özellikle Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü DHMİ, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları TCDD, Sosyal Güvenlik Kurumu SGK, Toprak Mahsulleri Ofisi TMO, Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi TEDAŞ başta olmak üzere birçok kurum için süreç başlıyor.

Tüm kurumlar kontenjanlarını resmi olarak bildirdi

Tüm kamu kurum ve kuruluşlar kontenjan taleplerini resmi olarak Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığına iletmişti. Sırada kontenjanların açıklanmasında ve sürecin başlamasında. Adaylar salgın döneminde azalan kontenjanların bu atamada oldukça artırılmasını bekliyor. Her ne kadar bu kurumlar için 2.300 gibi rakamlar olsa da bunun çok daha üzerinde LİSE, ÖNLİSANS ve LİSANS kadro açıklanması en büyük beklenti.

KPSS 2022/1 tercih başvuruları ne zaman olacak?

2022 yılı merkezi atama ilk tercih başvuruları 30 Haziran 2022 tarihi itibarıyla olacak. Adaylar 7 Temmuz’a kadar başvurularını yapabilecekler. İş ilanları Kariyer olarak süreci takip etmekte ve sizlerden gelecek gerek branşlar bazında gerek kurumlar bazında atama taleplerinizi gündeme taşımaktayız.

Sizler de hemen bu haberimize YORUM ve GÖRÜŞLERİNİZİ iletebilirsiniz.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
18 Yorum