En Az Lise Mezunu Devlet Memuru Alımları Başvuruları Alınacak

En Az Lise Mezunu Devlet Memuru Alımları Başvuruları Alınacak

Kamu kurumuna en az lise mezunu kadrolu memur alımları yapılacak. Belediye personeli kadrolu memur alımı başvuru süreci ve tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu kurumuna Temmuz ayı kadrolu DEVLET MEMURU ZABITA ALIMLARI bünyesinde başvurular alınacak. 22 kadro için kontenjanlar lise, önlisans ve lisans bazında alınmaya başladı. Güngören Belediyesi’ne en az lise mezunlarının başvuru yapabileceği İKAMET ŞARTSIZ yeni ve kadrolu zabıta memuru personel alımları başvuru süreci ve tüm detaylar bu haberimizde.

MEZUNİYET ŞARTLARI

22 zabıta memuru alımları için farklı mezuniyetler başvuru yapabilecektir. 3 Zabıta Memuru alımına herhangi bir lise mezunu, Zabıta Memuru alımına önlisans düzeyinde eğitim veren programların Makine Teknikerliği mezunu 6 Zabıta Memuru alımına herhangi bir önlisans mezunu, 5 Zabıta Memuru alımına herhangi bir Lisans mezunu,

3 Zabıta Memuru alımına lisans düzeyinde eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi ve İktisat Fakültesi mezunu, 1 Zabıta Memuru alımına lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin; Makine Mühendisliği mezunu, 1 Zabıta Memuru alımına lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin; Elektrik Mühendisliği mezunu, 1 Zabıta Memuru alımına lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin; Çevre Mühendisliği mezunu başvurabilecektir.

BAŞVURU TARİHLERİ

Zabıta alımları için adaylar başvurularını 26 - 29 Temmuz 2021 tarihleri arasında Güngören Belediye’sinde de boy ve kilo ölçümü esnasında şahsen yapacaklardır. Türkiye geneli başvurular için İkamet şartı bulunmuyor.

BAŞVURU TÜM ŞARTLARI

Adayların 657 DMK'da yer alan genel hükümleri taşıması gerekiyor. Lise, önlisans ve lisans mezuniyetlerinin tamamından KPSS’den en az 70 puan almak, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Ayrıca zabıta alımları için adayların en az B sınıfı ehliyeti olması gerekiyor.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum