En Az Lise Sözleşmeli 4/B Şoför Büro Personeli Hizmetli Alımı Yapılacak

En Az Lise Sözleşmeli 4/B Şoför Büro Personeli Hizmetli Alımı Yapılacak

Hakimler ve Savcılar Kurulu “HSK” 2022 yılı Haziran ayı yeni kamu personel alımı başvuruları alınacak. Şoför alımı, hizmetli alımı ile büro personeli alımı süreci ve tüm şartları bu haberimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar ve başvuru hususları.

Hakimler ve Savcılar Kurulu “HSK” tarafından Şoför alımı, Hizmetli alımı ve büro personeli alımı başvuruları kapsamında sözleşmeli 4/B kadro için gerekli şartları ve tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz. 15 sözleşmeli büro personeli kadrosu, 5 sözleşmeli şoför kadrosu ile 7 sözleşmeli hizmetli kadrosu bulunuyor. İşte gerekli başvurular ve tüm detaylar.

Hakimler ve Savcılar Kurulu “HSK” memur alımı genel şartlar

Adayların başvuru için 657 sayılı DMK’daki şartları taşıması, T.C. vatandaşı olması, 36 yaşından gün almamış olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, askerlikle ilişiği olmaması gerekmektedir. Ayrıca adayların görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması şartları yer alıyor.

Büro personeli alımına 2020 yılı lisans mezunları KPSSP3, ön lisans mezunları KPSSP93 ve lise mezunları KPSSP94 puan türünden en az 70 puan alanlar, şoför ve hizmetli alımına 2020 yılı lisans mezunları KPSSP3, önlisans mezunları KPSSP93 ve lise mezunları KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olanlar başvurabilir.

Kamu memur alımları başvuru mezuniyetler

Büro personeli alımına bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak şartı var. Ayrıca adayların en az lise ve dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde MEB onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunanlar başvurabilir.

Şoför alımına en az lise veya dengi okul mezunu olmak ve Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan, 2016 öncesi itibariyle en az B sınıfı, 2016 sonrası itibarıyla ise en az D1 sınıfı sürücü belgesine sahip olanlar başvurabilir.

Hizmetli alımına en az lise veya dengi okul mezunu olması gerekiyor.

HSK personel alımı başvuru süreci

Hakimler ve Savcılar Kurulu “HSK” memur alımı başvuruları sadece şahsen olacaktır. Adaylar gerekli başvuruları 30 Mayıs 2022 ile 3 Haziran 2022 tarihleri arasında yapabileceklerdir. İşte gerekli başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/hsk-personel-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.