En Az Lise ve Dengi Okul Mezunu Yeni Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

En Az Lise ve Dengi Okul Mezunu Yeni Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

En az lise ve dengi okul mezunu yeni memur alımı başvuruları açılacak. Sözleşmeli kamu personel atama başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda olabilirsiniz. Sürece dair detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli kamu personel alımı başvuruları alınmaya başladı. En az lise ve dengi okul mezunları başvuru yapabilecek. Sürece dair gerekli tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz. T.C. Londra Başkonsolosluğu Türk Uyruklu sözleşmeli sekreter sınavı alımı başvuruları şu şekildedir:

Sözleşmeli personel alımı başvuru genel şartları

Başvuru için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak,

En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek,

Bilgisayar kullanabilmek gerekiyor.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı belgeleri

Özgeçmiş (CV), Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfaları, Nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartının) aslı veya onaylı sureti, en son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf isteniyor.

Personel alımı başvuru süreci

Dışişleri Bakanlığı memur alımı için başvurular 9 Mayıs 2022 tarihine kadar aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden yapılabilir. Yukarıdaki belgelerin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü mesai bitimine kadar T.C. Londra Başkonsolosluğuna elden veya postayla gönderilmesi gerekiyor. İşte gerekli başvuru ekranı ve başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/londra-personel-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.