En Uygun Araç Sigortasını Sizin için Bulduk

En Uygun Araç Sigortasını Sizin için Bulduk

Zorunlu Araç Sigortası Cep Yakmaya Devam Ederken Siz Değerli Takipçilerimiz için Araştırdık. En Uygun Araç Sigortasını Haberimizin Detayında Bulabilirsiniz.

En Uygun Araç Sigortasını Sizin için Bulduk

Sitemize gelen yoğun talep üzerine En uygun Zorunlu Araç Sigortasını siz değerli takipçilerimiz için araştırdık.

Zorunlu araç trafik sigortası 250 - 300 lira bandından 700 - 2400 liraya kadar çıktı. Ancak halen KDV hariç 570 liraya kadar inen sigorta şirketleri var. Hazine ise şimdi rekabet için her sigorta şirketinin trafik sigortası fiyatlarını internet sitesinde yayımlaması için çalışma yapıyor.

Zorunlu trafik sigortası sektörün en büyüğü olan bir sigorta şirketinin bu dalda zarar etmesinin ardından düşük fiyat politikasına son vermesi rakipleri de aynı yola girince neredeyse ikiyi katlandı. İstanbul 900 - 2700 lira bandında olan zorunlu sigorta bu yıl birçok sigorta şirketinde 3200 liraya kadar çıktı. Zorunlu olduğu için hangi sigorta şirketi tarafından yapıldığının bir önemi olmayan trafik sigortasını ucuz şirketlerden yapmak da vatandaş için bir zorunluluk halini aldı. Bazı sigorta şirketleri hem Sigorta Genel Müdürlüğüne hem de vatandaşlara verdikleri fiyat listesinde 1300 liradan başlayan fiyatla zorunlu sigorta yapıyorlar. Bu şirketlerin başında 4 basamakta olan yani hasarı bulunmayan araç sahiplerine KDV hariç 1100 liraya sigorta yapan şirketler geliyor.

Pahalıysa Şikayet Edin: Karşılaştırın diğer sigorta şirketlerine göre daha avantajlı trafik sigortası yapan bu şirketlerin daha fazla fiyat vermesi durumunda Sigorta Genel Müdürlüğüne şikâyet edilmesi gerekiyor. Bazı sigorta şirketleriyse durumu fırsat bilip 1500 lira kadar çıkan fiyatlar istiyor. Bu şirketler araç sahiplerinin çoğunluğunu tembellik yapıp araştırma yapmayacağından yola çıkıyor. Böylece portföyünde olan vatandaşların yüzde 80-90’ nı yüksek fiyatla sigorta yapmayı hedefliyor.

İnternet Zorunluluğu Geliyor: Zorunlu sigorta fiyatlarını şu anda şirketler bir yerde yayımlamıyor. Ancak bazı internet siteleri ve Hazine'ye liste gönderiyorlar. Şimdi Hazine Sigortacılık Genel Müdürlüğü her bir şirketin zorunlu sigortaya uyguladıkları fiyatı kendi internet sitesinden yayımlatma zorunluluğu getiren düzenleme üstünde çalışıyor. Bir iki aya kadar bu düzenleme hayata geçecek. Sektör daha şeffaf olunca adil rekabet de sağlanabilecek.

En Uygun Sigorta Şirketi: Sompo Japan Sigorta'nın aynı dereceye uyguladığı fiyat 570 ile 610 arası bu fiyatlara yüzde 12'i KDV ilave ediliyor. Örnek verecek olursak 2001 Hyundai aracı olan hasarsızlık indirimi hariç 570 ile 710 liradan, kazaya karışmamış araç için 570 ile 645 arası uygulanmaktadır. 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.