Enerji Bakanı Albayrak'tan Bin 500 Kişilik İstihdam Açıklaması

Enerji Bakanı Albayrak'tan Bin 500 Kişilik İstihdam Açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak çılgın proje kapsamı ile 1500 kişiye istihdam sağlanacağını açıkladı. İhalesi gerçekleşen projenin en çılgın proje olarak başlayacağını ve istihdamların doğacağını aktardı.

Albayrak, ihaleye ilişkin yatırım tutarının 1.3 milyar doları aşacağını belirtirken önümüzdeki aylarda rüzgar enerjisi için de benzer bir ihale yapacaklarını da sözlerine ekledi. Albayrak'ın verdiği bilgilere göre ilgili yatırım yaklaşık 1,500 kişilik istihdam da sağlayacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak açıklamalarda bulundu. Albayrak, Karapınar Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) GES projesi için, İhalesi yapılan, dünya enerjisinin çılgın projesidir, dedi.

Albayrak ihaleyi Türkiye enerji sektörü açısından "devrim niteliğinde" ve "yenilenebilir enerjide çok kritik bir kavşak" sözleriyle tanımladı. Albayrak ayrıca bu dev proje için, "İhalesi yapılan, dünya enerjisinin çılgın projesidir." açıklamasında bulundu.

Konya Karapınar'da 1,000 MW kapasiteli güneş enerjisi santrali ihalesinde en iyi teklifi Kalyon ile Güney Koreli ortağı Hanwha verdi. İhale Komisyonu Başkanı Enerji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan, Kalyon-Hanwha grubunun kWh başına 6.99 sent ile en iyi teklifi vererek ihaleyi kazandığını açıkladı.

Sözlerine devam eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı açıklamalarda bulundu. Albayrak, Karapınar Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı YEKA GES projesi için, "İhalesi yapılan, dünya enerjisinin çılgın projesidir" diye ifadeler kullandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak çılgın proje kapsamı ile 1500 kişiye istihdam sağlanacağını açıkladı. İhalesi gerçekleşen projenin başlayacağını ve istihdamların doğacağını kariyer, personel ve iş imlanları olacağını aktardı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.