Enerji Bakanlığı En Düşük 22 Bin Lira Maaş Memur Alımı Bugün Açıklandı

Enerji Bakanlığı En Düşük 22 Bin Lira Maaş Memur Alımı Bugün Açıklandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli memur alımı başvuru kılavuzu 23 Mart 2022 itibarıyla açıklandı. Detaylar ve süreç bu haberimizde.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde 22.976 TL, 34.464 TL, 45.952 TL maaşlarla kamu personel alımı yapacak. Detaylar ve başvuru süreci bu yazımızda yer alıyor. KPSS şartı gerekmiyor. İşte başvurulara dair tüm detaylar.

enerji-bakanligi-personel-alimi-kontenjanlar.jpg

Enerji Bakanlığı KPSS şartsız memur alımı

2020 veya 2021 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P3 puanı olmayan adaylar değerlendirmede 70 olarak baz alınacaklardır. YDS puanı olmayanlar ise 0 olarak değerlendirilecek. İşte kılavuzda geçen hüküm: “KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayların KPSS puanları 70 (yetmiş) olarak hesaplanacaktır. Yabancı dil puanı belgesi ibraz etmeyen adayların ise yabancı dil puanları (sıfır) olarak hesaplanacaktır.”

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak ve şu bölümlerden mezun olmak şartı var.

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümleri,

Diğer 4 yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezunlar başvurabilir.

Sözleşmeli memur alımı kontenjan ve maaşları

Sistem Uzmanı alımı için (Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katı, 2 Kişi) 22.976 TL maaş verilecek.

Ağ Uzmanı alımı için (Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 4 Katına Kadar, 1 Kişi) 45.952 TL maaş verilecek.

Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı alımı için (Tam Zamanlı, Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 4 Katına kadar, 1 kişi) 45.952 TL maaş verilecek.

Yazılım Geliştirme Uzmanı alımı için (Tam Zamanlı, Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 Katına kadar, 1 kişi) 34.464 TL maaş verilecek.

Memur alımı başvuru süreci

Adaylar başvurularını online olarak 28 Mart’tan itibaren yapabileceklerdir. Başvurular 8 Nisan’da sona erecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı memur alımı başvuru ekranı açıldığında İŞ İLANLARI KARİYER olarak sizleri ayrıca bilgilendireceğiz.

İşte gerekli başvuru kılavuzu: https://isilanlarikariyer.com/d/file/enerji-bakanligi-personel-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum