Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Alımı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Alımı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Alım ilanı 02 Aralık 2016 da yayınladı. Başvuracak adaylar için son 23 Aralık 2016 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personel alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre 7 kişi Sözleşmeli Bilişim personeli olarak istihdam edileceği açıklandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik"in 8 inci maddesi uyarınca Sözleşmeli Bilişim Personeli pozisyonunda istihdam edilmek ve tam zamanlı çalıştırılmak üzere Sözlü sınavla toplam (7) personel alınacağı bildirildi.

Başvuracak adaylarda aranan şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşıması, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması, mühendislik bölümlerinden, fen- edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

Ayrıca ÖSYM tarafından 2015 ve 2016 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) ait KPSS P3 puanının 70 yüzde yetmiş ile yabancı dil puanını, genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranlar arasından yapılacak sözlü sınavla sözleşmeli bilişim personeli pozisyonu için aday giriş sınavına alınacaktır. Ankara iş ilanları kariyer.

Başvuru yeri ve şekli: Başvurular 12 Aralık 2016 ile 23 Aralık 2016 tarihleri arasında Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığına şahsen veya posta yolu ile başvuru yapılacaktır. Son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde posta yolu ile ulaştırılması gerekmektedir. Belirtilen tarihten sonra yapılan başvurular ile postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.