Engelli Bakımı ve Rehabilitasyona Memur Alımı, Özlük Haklarda İyileştirme Gündemde

Engelli Bakımı ve Rehabilitasyona Memur Alımı, Özlük Haklarda İyileştirme Gündemde

Engelli bakımı ve rehabilitasyon bölümü mezunlarının özlük haklarının iyileştirilmesi ve atanmalarına ilişkin konu TBMM’de soruldu. Bakanlığa atama, özlük ve kontenjanlarla ilgili iletilen talepler bu yazımızda yer alıyor.

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Anayasa’nın 98 ve TBMM İçtüzüğünün 96. Ve 99. Maddeleri uyarınca T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sn. Zehra Zümrüt Selçuk parafından yazılı olarak yanıtlanması için yeni soru önergesi verdi. Önergenin verildiği sırada Bakanlıkta değişim olduğundan ve Bakanlıklar ikiye ayrıldığından yeni Bakan ve Bakanlık tarafından cevap verilecektir.

MİLYONLARCA KPSS ADAYININ TALEPLERİ GÜNDEMDE

Bu ve buna benzer haberlerimizi gündeme alarak branşlar ve mezuniyetler bazında KPSS adaylarının taleplerinin unutulmamasını ve 2021 yılında gerek merkezi atamalara gerekse kurumsal bazda alımlarda dikkate alınması için çalışma adayların talepleri üzerine yapmaktayız. Sizler de gerek yorumlarınızda gerekse bizlere ulaşarak bölümlerinizin bu ve benzeri Bakanlık veya kurumsal bazda alımlar için taleplerinizi iletebilirsiniz.

ENGELLİ BAKIM ve REHABİLİTASYON MEZUNLARINA YÜKSEK KONTENJAN ve ATAMA

Engelli bakım ve rehabilitasyon bölümü toplam 23 üniversitede (normal öğretim ve ikinci öğretim) anabilim dalı olarak eğitim vermektedir. Diplomaların yeterlilik kodu TR00301956, Kpss tercih kodu 9322 olarak belirlenmiştir. DGS ile çeşitli bölümlere geçme olanakları mevcuttur (Beslenme ve Diyetik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Sağlık hizmetleri, Özel Eğitim Öğretmenliği). Engelli bakımı ve rehabilitasyon bölümünün 8 yıldır üniversitelerde mezun vermektedir. Engelli bakim ve rehabilitasyon bölümü ilk mezunlarını 2012 yılında verdi. YÖK tarafından meslek tanımları tekniker olarak adlandırılmıştır. Fakat aradan 8 yıl geçmesine rağmen meslek tanımı ve kadro konusunda herhangi bir düzenleme yapılmamıştır.

engelli.jpg

Engelli bakımı ve rehabilitasyon bölümü mezunlarının meslek tanımlarının yapılarak özlük haklarının iyileştirilmesi düşünülmekte midir?

2021 yılında, engelli vatandaşların bakım ihtiyacı göz önünde bulundurularak, engelli bakımı ve rehabilitasyon bölümü mezunları için kadro açılarak atamalarının yapılması düşünülmekte midir?

Sağlık bakanlığı tarafından, engelli bakımı ve rehabilitasyon bölümü mezunlarının tekniker olarak tanımlanmamasının nedeni nedir?

Sorulara yanıt geldiğinde haberlerimizde sizleri bilgilendireceğiz. Gerek gündem oluşturma gerekse kontenjanların artırılması için taleplerinizi her zaman bizlere iletebilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum