EPDK Elektrik Zammı Bilgilendirmesi

EPDK Elektrik Zammı Bilgilendirmesi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 3 aylık dönemi kapsayan zaman dilimi için önemli zam açıklamasında bulundu. Kuruldan yapılan açıklama sadece Temmuz-Eylül ayları için geçerli olacak bir açıklamadır. İşte Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yapılan

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 3 aylık zaman dilimini kapsayan bir dönem için elektrik fiyatları hakkında bilgilendirme yaptı.

Hem memurlar hem de işçiler için elektrik, su, doğalgaz faturaları her zaman çok önemli olmuştur. Elektrik, su, doğalgaz üçlüsünden birine yapılan zam işçi, memur ve emeklinin cebini yakmaktadır.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 3 aylık zaman dilimi için yaptığı açıklamada müjdeli haberi verdi. Kuruldan yapılan açıklamaya göre temmuz-ağustos-eylül aylarını kapsayan 3 aylık bir süreç için herhangi bir zam yapılmayacak. Peki en son zam ne kadar yapıldı?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından elektrik faturalarına zam en son 1 Ocak 2016’da yapılmıştı. Ocak 2016’da yapılan %6,8’lik zamdan itibaren vatandaşa elektrik faturaları kapsamında kötü bir haber gelmemişti.

Aboneler, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu resmi internet sitesi üzerinden 1 Temmuz itibariyle yeni tarifeleri takip edebilirler. Bu tarifeler kapsamında aboneler geçen dönem de olduğu 100 kilovatsaat elektrik kullanımları için yaklaşık 41 lira faturayla karşı karşıya kalacak. Bu 41 liranın içinde vergi ve fonlar da yer alacak.

İş İlanları Kariyer Haber Sitesi olarak özellikle memurları, işçileri, emeklileri Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun eylül ayından itibaren yapacağı zam açıklamasını da takip ediyor olacağız. 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.