Erciyes Üniversitesi En Az Lise 20 Sözleşmeli Personeli Alımları

Erciyes Üniversitesi En Az Lise 20 Sözleşmeli Personeli Alımları

Erciyes Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yapılan açıklamada en az lise mezunlarından olmak üzere KPSS taban puan şartsız 20 sözleşmeli personel alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Kayseri Erciyes Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan Nisan ayı personel alım ilanına göre alınacak 20 personelin en az lise mezunlarından olmak üzere Sözleşmeli Persone olarak kurum bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Alınacak personellerin unvan ve sayı dağılımları

16 Hemşire ve 4 Sağlık Teknikeri olarak istihdam edileceklerdir.

Adaylar için başvuru zamanı

Müracaatlar ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günü (5 Nisan 2021) izleyen 15 gün içinde (mesai bitimine kadar) yapılabilecektir.

Başvuru şekli ve yeri

Şahsen yapılacak başvurular; Üniversite Rektörlüğü Genel Evrak Birimine yapılacak olup, istenilen belgeler eksiksiz olarak teslim edilecektir.

Posta yoluyla yapılan başvurular; “Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü Yenidoğan Mahallesi, Turhan Baytop Sokak No:1, 38280 Talas/KAYSERİ” adresine yapılacaktır.

Adaylarda aranan ortak nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır, Türk Vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, En az Lise mezunu olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya tecilli olmak, madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, 2020 KPSS (B) grubu sınavlardan Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve Ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacaktır, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve bağlı mevzuatta tanımlanmış olan çok tehlikeli işyerinde çalışmaya mani hali olmamak şartları aranmaktadır.

Hemşire İçin Aranan Nitelikler (8 Personel)

Yükseköğretim kurumlarının hemşirelik bölümünden veya hemşireliğe denk kabul edilen sağlık memurluğu lisans programlarından mezun olmak, Acil, Ameliyathane, yoğun bakım, pandemi poliklinikleri / klinikleri, Radyoaktif ve radyoiyonizan maddelerle işlem yapılan birimler ve diğer birimlerde vardiyalı olarak çalışmaya, nöbet tutmaya; sağlık, sosyal veya ailevi durumu açısından mani hali bulunmamak.

Hemşire İçin Aranan Nitelikler (8 Personel)

Ortaöğretim kurumlarının hemşirelik bölümünden mezun olmak (Diplomasında hemşire unvanı kazanmış olmak), Acil, Ameliyathane, yoğun bakım, pandemi poliklinikleri / klinikleri, Radyoaktif ve radyoiyonizan maddelerle işlem yapılan birimler ve diğer birimlerde vardiyalı olarak çalışmaya, nöbet tutmaya; sağlık, sosyal veya ailevi durumu açısından mani hali bulunmamak.

Sağlık Teknikeri İçin Aranan Nitelikler (1 Personel)

Yükseköğretim Kurumlarının Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Sağlık Teknikeri İçin Aranan Nitelikler (3 Personel)

Yükseköğretim kurumlarının Diyaliz bölümü Önlisans programı mezunu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.