Et ve Süt Kurumu Daimi Kamu Personel Alımı Başvurular Başladı

Et ve Süt Kurumu Daimi Kamu Personel Alımı Başvurular Başladı

Et ve Süt Kurumu Diyarbakır Et Kombinası için 5 adet sürekli kamu işçisi alımı yapılacak. ESK şoför ve kasap alımı başvuru süreci ve tüm detaylar bu haberimizde.

Et ve Süt Kurumuna yeni kamu personeli alımı için başvuru ilanı yayımlandı. İŞKUR bünyesinde daimi işçi alımları için başvurular alınıyor. Bu haberimizde Et ve Süt Kurumu 5 daimi kamu personeli alacak. Başvurulara dair tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Başvuru Süreci

4 Kasap alımı için İŞKUR başvuru numarası 00006004618, 1 Şoför-Yük Taşıma alımı için İŞKUR başvuru numarası 00006004635 olarak açıklandı.  Başvurular İŞKUR internet sayfası üzerinden 30 Nisan 2021 tarihine kadar yapılabilecektir.

Başvuru Şartları Nelerdir

4 adet kasap alımı için 18-35 yaş arasında bulunmak, En az İlkokul/İlköğretim mezunu olmak, Bulaşıcı hastalığı bulunmamak, Tehlikeli işlerde çalışabilir olduğunu sağlık kurulu raporu ile belgelemek, MEB onaylı mesleki eğitim kursu sonucu alınan SEKAP sahip olmak veya et endüstrisi öğrenimi görmüş olmak gerekiyor.

1 şoför alımı için 18-35 yaş arasında bulunmak, En az İlkokul/İlköğretim mezunu olmak, Bulaşıcı hastalığı bulunmamak, Tehlikeli işlerde çalışabilir olduğunu sağlık kurulu raporu ile belgelemek, D veya E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (Karayolları Trafik Yönetmeliğindeki yeni sınıflandırmaya göre C1E, C, CE, D1, D1E, D Sınıfı), SRC 3 veya 4 Belgesine sahip olmak. (Yurtdışı veya yurtiçi yük ve eşya taşıma yeterlilik belgesi) gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.