Eylül 2015 37 Bin Öğretmen Ataması Taban Puanları

Eylül 2015 37 Bin Öğretmen Ataması Taban Puanları

Eylül 2015 Öğretmen Atamalarında Oluşan Minimum Puanları Sizler İçin Bir Araya Getirdik. 2016 Şubat Öğretmen Atamasına Başvuracak Adayların Bilmesi Gereken Hususlar.

Şubat 2016 30 bin öğretmen atamasının branş dağılımı belli oldu. Şimdiden atanacak öğretmenlere hayırlı olsun. Branş dağılımı beklendiği gibi, öğretmen açığının en çok olduğu branşlara daha fazla kontenjan ayrıldı. Daha önce de siz değerli okuyucularımızla paylaştığımız gibi; en çok kontenjan sınıf öğretmenliği, İngilizce öğretmenliği, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği ve ilköğretim matematik öğretmenliği gibi branşlara ayrıldı.

Peki, 30 bin öğretmen adayı tercih yaparken nelere dikkat etmelidir? 2015 Eylül atamasındaki 37 bin öğretmen atamasının minimum puanlarını sizler için aşağıda yayınladık. Öğretmen adaylarının bu tabloyu dikkatle bir şekilde inceleyip tercihlerini bizim söylediğimiz şekilde yaparlarsa, kendileri için doğru olanı yapmış olacaklar. Öğretmen adayları toplam 40 tercih yapabileceklerdir, yapacakları bu 40 tercihi okul okul yapacaklardır. 41. Tercihi yapmak isteyen adaylar tercih edebilecektir.

41. Tercih; yapılan 40 tercih gelmediği taktirde, puanı yeterli olursa ülkenin herhangi bir yerine sistem tarafından otomatik yerleşecektir. Tercih yapacak olan öğretmen adaylar öncelikle kendi branşlarındaki dağılıma bakarak, kendi sıralamasını göz önünde bulundurup ona göre tercih yapmalı. 40 tercih çok gibi görünse de aslında öğretmen adayları tercih yaptıkları zaman çok olmadığını görecekler. Öğretmen adayları kendi sıralamalarının üstünde bulunan illerden tercih yapmaktan kaçınmalılar.

Ayrıca kendi sıralamalarına yakın olan illerde de çok tercih yapmamalılar. Tercihlerini mümkün olduğunca iller bazında çeşitlendirmelerinde fayda vardır. Çünkü 41.tercihi yapacak adaylar, hep kendi sıralamaları üstünde gelmeyecek illeri tercih edip, tercihlerini boşuna doldururlarsa, gelebilecek orta derecede okul tercih yapılmadığı için gelmeyip 41.tercihten adayın hiçte istemediği bir yer gelebilir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.