Fabrikalar Çalıştıracak İşçi - Personel Bulamıyor! Peki Neden

Fabrikalar Çalıştıracak İşçi - Personel Bulamıyor! Peki Neden

Türkiye İhracatçılar Meclisi TİM Başkanı fabrikaların kurulduğunu ancak çalıştıracak personel temininde sıkıntı yaşandığını açıkladı. İşte detaylar.

Fabrikalarda çalışacak işçi bulunamıyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi TİM Başkanı İsmail Gülle'den personel istihdamı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Güle fabrikaların kurulduğunu ancak çalıştıracak eleman temininde sıkıntı yaşandığını belirtti.

isci-alimi.jpg

Siparişleri yetiştirecek personele ihtiyaç var

Salgın sonrası normal seyrine geçen iş dünyasında Fabrikaların üretimi artırdığı belirtildi. TİM Başkanı açıklamasında özellikle siparişlerin yetişmesi noktasında büyük sorun yaşandığının aldını çizdi. Fabrikalarda yeterince personel çalışmadığını ve personel ihtiyacının önemli derecede arttığı ifade edildi.

isciler.jpg

Her sektörde yoğun sipariş var

Pandemiden dolayı toparlanmaya çalışan tüm Dünya'da özellikle ihracat noktasında önemli bir artışın olduğu belirtiliyor. Tedarik zincirinde kırılmanın da etkisiyle siparişlerde büyük artış olduğu ve bunun fırsata çevirmenin son derece önemli olduğu belirtildi.

Finansman değil işçi ihtiyacı var

Kapasitelerin arttığı, firmaların finansman ihtiyacından çok işçi, personel, eleman ihtiyacının olduğu vurgulandı. Açılan fuarlarda özellikle finansman noktasında firmaların ihtiyacın olmadığı yönünde beyanları var. Sorunun en önemli noktasında işgücünün olduğu belirtildi. Kapasitenin artırıldığı, yeni yerler açıldığı ifade edilirken işlerin de büyütüldüğü belirtiliyor.

kadin-isci.jpg

Özel sektörde eleman ihtiyacı kapatılamıyor

Özellikle iş dünyasının en önemli sorununun çalıştıracak personel olduğunu belirten ve bunu sahada tespit ettiklerini açıklayan TİM başkanı Gülle, tüm Türkiye'den bu ihtiyacın gündeme geldiğini ifade etti. Bunun hiç düşünülecek bir durum olmadığı, Türkiye'nin her tarafından personel ihtiyacının oluştuğunu ve özel sektörde büyük sorun haline gelmemesi için önlem alınması gerektiği ifade ediliyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Özel sektörde maaşlar, çalışma saatleri hakkında yorum ve görüşkleriniz nedir? YOrumlarınızı ve paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum