Faizsiz 50 Bin TL Kredi Başvurusu Başladı.

Faizsiz 50 Bin TL Kredi Başvurusu Başladı.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOBİ'leri Can suyu olarak 50 Bin TL Faizsiz Kredi Başvurusu Başladı.

Hükümet, Küçük ve Orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığınca KOBİ’leri canlandırmaya yönelik 50 Bin TL faizsiz kredi başvurusu bugün başladı. KOSGEB yazılı açıklamada 1 Ocak 2016’ ya kadar veri tabanında kayıtlı firma sayısı 56 Bin 810 olarak kaydı bulunmakta. Faizsiz kredi açıklamasından sonra firmalar KOBİ veritabanını güncelleyerek 147 Bin 710’ a çıkmış akabinde Hükümet ekonomi programını açıkladıktan sonra 105 Bin 463 KOBİ veritabanı güncel firma sayısı 178 Bin 630 olarak kayıtlara geçmiştir.

KOSGEP veri tabanına kayıt yaptıran 105 Bin 463 firma sıfır faizsiz destek için KOBİ’ ye kayıt yaptırarak bu destekten payına düşeni almak istemişler. Sıfır faizli işletme kredisi desteği için bugün 19 Aralık 2016 Pazartesi başlamış olup 21 Aralık 2016 Çarşamba günü 23;59’ a kadar başvuruda buluna bilecekler. 
Başvuruda bulunacak firmalar KOSGEB veritabanında kaydı bulunma zorunluluğu bulunmakta. 50 Bin faizsiz kredi verileceği açıklamasından sonra yüz binlerce firma başvuruda bulunarak sistem ara ara kilitlenmekte başvuru sanal ortamda olup http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr/ bu adresten başvuru yapabilecekler. KOSGEP  veritabanı kaydının güncellemeleri devam ettiğinden sistem kilitlenmekte. Hiçbir şekilde torpil olayı olmayacağını ve faizsiz krediden tüm işletmelerin faydalanması için çalıştıklarını söyleyen TESK başkanı başvuruyu geciktirmeyin açıklamasında bulundu.

Firmalara çağrıda bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu ( TESK ) Başkanı sıfır faizsiz 50 Bin liralık KOSGEP programı çerçevesinde ödendiğini firmalarımızın ödemelerinde esneklik olduğu ilk yılı ödemezsiz ve 3 yıl vadeli olmak üzere toplamda 50 Bin TL lik kredi sağlanacağı ve bu başvuruları yaparken esnaflarımızın başvuru tarihlerini kaçırmamaları gerektiğini ödemesinin uzun vadede olacağından bu krediden tüm esnaflarımızın faydalanmasını istediğini açıkladı.

Ödemelerde sıkıntı çeken küçük ve orta ölçekli esnaflar ve firmaların desteğin bugün başlamasıyla bir çok ilde izdihamlar yaşandığını ve uzun kuyrukların oluştuğu bilgilerine yer verilmekte. Kayıt ve başvurunun aynı zamana denk gelmesi sebebiyle Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEP İl Müdürlüklerinde dondurucu soğuğa aldırmayan 50 Bin liralık faizsiz kredi desteğinden faydalanmak isteyen işletme sahipleri uzun kuyruklar oluşturduğu görülmekte, 2017 yılı içerisinde KOBİLERE faizsiz desteğin devam edeceği bilgileri yer almakta başvuru için aşağıdaki linki tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.