Fatih Belediyesi 40 Devlet Memuru Alımı 26 Nisan Başlıyor

Fatih Belediyesi 40 Devlet Memuru Alımı 26 Nisan Başlıyor

Fatih Belediyesine kadrolu 40 devlet memuru alımı süreci başlıyor. 26 Nisan 2021 tarihi itibarıyla Türkiye geneli olmak üzere ikamet şartsız başvurular alınacak. Memur alımı süreci ve şartlara dair detaylar bu haberimizde.

Fatih Belediyesine 40 kadrolu memur alımı yapılacak. Belediye bünyesinde İstanbul İş ilanları kapsamında kamu personeli 40 zabıta memuru alımı için süreç yarın başlıyor. Fatih Belediyesi için 40 Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 9. derece kadrolara gerçekleştirilecek. Fatih Belediyesi 40 devlet memuru alımı 26 Nisan başlıyor ve işte tüm şartlar ve süreç.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını sadece şahsen yapabileceklerdir. Zabıta alımlarında boy ve kilo ölçümü şartı olduğundan ikamet şartı olmayan başvurular sadece şahsen olabilecektir. Başvurular 26 Nisan ile 30 Nisan tarihleri arasında mesai saatlerinde Belediye'ye şahsen başvurmaları gerekiyor.

Mezuniyet Şartları

40 zabıta memuru alımı için adayların Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Ekonomi, İşletme, İktisat, Ekonometri, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Psikoloji, Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İnsan Kaynakları Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Turizm Rehberliği, İlahiyat, İslami İlimler, Kamu Yönetimi, Turizm İşletmeciliği, Bilgi ve Belge Yönetimi, İş İdaresi, İşletme, İşletmecilik, İş sağlığı ve Güvenliği bölümü mezunu olmaları gerekiyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru için adayları Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gibi genel hükümlere haiz olması gerekiyor. Öte yandan başvuru özel hükümleri de şu şekildedir:

Başvuru KPSS Şartı: Kadın veya erkek adayların başvuru yapabileceği zabıta memuru alımları için KPSSP3 puan türünden en az 75 puan almak gerekiyor.

Boy, Kilo, Yaş Şartları: Zabıta alımları için boy ve kilo şartı şu şekildedir: Adaylar tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+, -) 10 kg’dan fazla fark olmamak gerekiyor. Boy ve kilo tespitleri belediyede başvuru esnasında yapılacaktır.

Yaş itibarıyla da adayların sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum