FETÖ Mağdurlarına Geri Dönüş Müjdesi

FETÖ Mağdurlarına Geri Dönüş Müjdesi

Yıllardır devlete sızmaya çalışan bir örgüt olan FETÖ, binlerce kişiyi de bu yol uğruna mağdur etti. Son düzenlemelerle bu mağduriyetler de sona eriyor.

Milli Savunma Bakanı Işık, yaptığı konuşmada FETÖ nedeniyle ordudan atılan ve GATA’da sahte sağlık raporlarıyla uzaklaştırılan öğrencilerin durumundan bahsetti. GATA’da sahte sağlık raporlarıyla elenen doktor adaylarını tekrar çağıracaklarını belirten Işık, Türk Silahlı Kuvvetlerin’in pilot ihtiyacını karşılamak için de bir çalışma yürüttüklerini açıkladı.

GATA’daki FETÖ yapılanmasına mensup doktorlar sebebiyle “uçuş elverişli değildir” raporu alan pilotlara tekrar bir şans verileceği konusunda da müjdesini verdi. Çıkacak olan 4. KHK ile güvenlik kriterlerinden geçen pilotlar tekrar Türk Silahlı Kuvvetleri’nde pilot olarak çalışmaya başlayacağını dile getirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde oluşan pilot açığını gidermek için de Türk Hava Kurumu Üniversite’sinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. Ayrıca Hava Harp Okulu’nu da pilot açığının giderilmesi amacıyla ara sınıflardan öğrenci alınması da planlanan olaylar arasında yer almakta. Hava Harp Okulu’na alınacak öğrenciler sadece pilot adayı öğrenciler olacak.

Toplam kaç ppilot alınacağını da belirten Bakan Işık, F-16 pilotları da dahil olmak üzere toplam 265 pilotun alınmasının planlar dahilinde olduğunu belirtti. Pilot olmak için başvurulurda sağlık şartları, yaş sınırı ve güvenlik soruşturması şartı yer aldı. Darbe girişiminin ardından boşalan 265 pilotun yerine yeni pilot alımları da uzun bir güvenlik taramasından sonra yapılacak. Pilot adayları sınava tabi tutulacak ve sınavdan sonra bir eğitimle pilot olacaklar. (Milliyet)

Bu açıklamalardan da şöyle bir sonuç çıkarabiliriz : " Uzun yıllardır FETÖ yüzünden mağdur olan kişiler için geri dönüş adımı başlıyor. Gördüğümüz gibi ilk adım pilot ve doktor adayları için atıldı."

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.