FETÖ Yeni Bir Saldırının Peşinde

FETÖ Yeni Bir Saldırının Peşinde

FETÖ yapılanmasına mensup üyeler 15 Temmuz darbe girişimini önceden sosyal medyadan gizli mesajlarla bildirdi. Şimdi ise önümüzde yeni bir tarih beliriyor.

FETÖ yapılanmasına ait örgüt mensupları sosyal medya üzerinden darbe girişimi olacağını söylemişti. “Söylemek”ten kasıt açık açık söylemek değil; gizli mesajlarla bu tarihi belirtmişlerdi. Bu kanıtlardan biri de örgüt yanlısı bir gazetenin yayınlamış olduğu bir reklam oldu.

Reklamda herhangi bir müzik kullanılmamış aksine reklamda sirenler çalıyordu. Gri tonlu bir şehir gözüküyordu ve o şehirin kuş bakışı görüntüsü ekrana geliyordu. Aradan 15 saniye geçtikten sonra bir tokmak sesiyle “ZAMAN” yazısı geliyordu. Zaman yazısının arka planında yeni doğmuş gülen bir bebek vardı. Reklamın bir diğer ilgi çeken yanı ise yayınlanma tarihi 15 Temmuz’dan 9 ay 10 gün önce olmasıydı.

FETÖ’nün yayın organlarına gizli gizli işlenen bu mesajlara bir yenisi daha eklendi. Tarihler konusunda bu tür gizli mesajlar veren örgüt üyeleri 14 Ağustos’u işaret ediyor. Örgütün elebaşı Fethullah Gülen’den örgüt üyelerine “sabredin” şeklinde bir mesaj geldi. Terör örgütü elebaşı Gülen : “Ne kadar ağır gelirsen gelsin dişini sık ve sabret. Beklentilerin karşısında kuluçkada yumurtaların 20 gün çevrildiği gibi sabret.” dedi. Bu mesajla yeni bir tarih mi belirlendi sorusu insanların aklında soru işareti bırakıyor.

Başbakanlık İstihbarat Daire Başkanı Akif Mustafa Koçyiğit’in adına açılan hesapta “14.08.2016’da tekrar görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.” Tweeti atıldı. Başka bir hesaptan ise “14 Ağustos AKP’nin kurulduğu gündür. Bu tarihte mağlup olacaklar.” Tweeti atıldı. Bunca şeyden sonra Fethullah Gülen tarafından örgüt üyelerine 14 Ağustos tarihli bir suikast planı veya bir mesaj  verdiği düşünülüyor.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.