FETÖ’cü Memurlara Yeni Dönem : “Gri Memurluk”

FETÖ’cü Memurlara Yeni Dönem : “Gri Memurluk”

15 Temmuz darbe girişimi sonrası 70 binin üzerinde personel açığa alınmıştı. Bakanlar Kurulu’nda bu memurlar hakkında önemli bir gelişme meydana geldi.

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası açığa alınan memurların ne olacağı merak konusuydu. Bakanlar Kurulu toplantısında da bu konu ele alındı ve bu konu hakkında bir çözüm geliştirildi.

Bakanlar Kurulu’ na göre bu memurlar için yeni bir sistem getiriliyor. Açığa alınan memurlar “gri memur” sınıfına tabi tutulacak. Gri memur sınıfının detayları da şu şekilde olacak  : FETÖ’ye mensup olduğundan dolayı açığa alınan memurlardan bazıları, sağlam deliller yoksa işlerine geri dönecek. Fakat geri dönmesiyle birlikte 3-4 yıl süren bir takip süreci başlacayak. Bu süreç içerisinde FETÖ ile bağlantısı tespit edilen memurların görevine son verilecek.

Bakanlar Kurulu’nda sunulan öneriye göre hakkında ihbar alınan memurlar sınıflandırılacak. Bu memurlar; “çok şüpheli”, “şüpheli” veya “az şüpheli” olarak sınıflandırılacak. Eğer ihbarla birlikte sağlam ve güvenilir deliller de varsa o memurun işine son verilecek. “Az şüpheli” ve “Şüpheli” sınıfındaki memurlar da gri memur olacak ve birimler tarafından 3-4 yıl süreyle takibi yapılacak.

Şu an en çok ihbar alınan birimin ise Sağlık Bakanlığı olduğu belirtildi. Sağlık Bakanlığı’na günde 500 ihbarın geldiği elimize ulaşan bilgiler arasında.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum