Fırat Kalkınma Ajansı 8 Memur Alımı

Fırat Kalkınma Ajansı 8 Memur Alımı

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından 8 memur alım ilanı yayınlandı. Başvurular 25 Ağustos 2017 tarihi itibariyle başlayacak olup 15 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir. Ön başvurusu kabul edilen adaylar sözlü sınava çağırılacaktır. Adaylarda aranan şartlar is

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından 6 Uzman ve 2 Destek Personeli olmak üzere toplamda 8 memur alımı yapılacağı duyuruldu.

8 memur alımı için başvurular 25 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak olup 15 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar istenilen belgelerle beraber Fırat Kalkınma Ajansı’na şahsen veya posta yoluyla müracaat etmeleri gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Başvuruda istenen belgeler; iş talep formu, diploma ya da mezuniyet belgesinin aslı, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonuç belgesi, 3 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, özgeçmiş, erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, en az 1 yıl erteletmiş ya da askerlikten muaf olduğunu gösterir belge, kurum ile kişisel kariyer arasında kurulan ilişkiyi özetleyen niyet mektubu olarak açıklanmıştır.

Adaylarda aranan genel şartlar; Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya askerlik hizmetinden muaf tutulmuş veya en az 1 yış tecilli olmak, yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmamak olarak belirtilmiştir.

Muhasebe Görevlisi alımı için: Adayların muhasebe, maliye, iktisat ya da işletme bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. KPSS şartı olmadan başvuru yapmak isteyen adayların en az 3 yıl tecrübeye sahip olması aranan şartlar arasındadır. KPSS şartı yer alıyorsa 2016veya 2017 yıllarında yapılan KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekmektedir.

Basın ve Halkla İlişkiler Görevlisi alımı için: Üniversitelerin halkla ilişkiler, halkla ilişkiler ve reklamcılık, iletişim, medya ve iletişim, rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. KPSS şartı olmadan başvuru yapılacaksa en az 3 yıl deneyim aranmaktadır. KPSS şartı ile başvuru yapılacaksa 2016 ve 2017 yıllarında yapılan KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olma şartı yer almaktadır.

Uzman Personel alımı için: KPSS şartı aranmayan memur alımında hukuk, iktisat, maliye, işletme, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, istatistik, çalışma ekonomisi ve endüstriyel ilişkiler, matematik, sosyoloji, mimarlık gibi bölümlerden mezun olmak gerekmektedir. Ayrıca Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’ndan en az 70 puan almış olmak, 50 yaşını doldurmamış olmak ve en az 5 yıl tecrübeye sahip olmak olarak belirtilmiştir.

KPSS şartıyla uzman personel alımında belirtilen bölümlerden mezun olmak ve gereken KPSS puan türlerinden en az 80 puan almış olma şartı yer almaktadır. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’ndan 70 puan almış olmak da aranan şartlar arasındadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.