Gelir İdaresi Başkanlığı Personel Alım İlanı

Gelir İdaresi Başkanlığı Personel Alım İlanı

Gelir İdaresi Başkanlığı Personel Alım İlanı 28 Kasım 2016 da yayınladı. Başvuracak Avukat adayları 65 kişi için son 21 Aralık 2016 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Gelir İdaresi Başkanlığı Personel Alım İlanı 28 Kasım 2016 da yayınladı. Başvuracak Avukat adayları 65 kişi için son 21 Aralık 2016 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı Personel Alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre 65 kişi Avukat olarak istihdam edileceği açıklandı.

Gelir İdaresi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Başkanlılça vergi dairesi Başkanlıklarında görevlendirilmek üzere 65 (altmış beş) avukat alınacaktır. Sınava başvuru şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranlardan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) grubu KPSS P3 türünden puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının beş katına kadar aday giriş sınavına alınacaktır. KPSS P3 türünden eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde ise bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.

Gelir İdaresi Başkanlığı Avukatlık başvuru şartları: ÖSYM tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) grubu KPSS P3 türünden 70 (yetmiş) ve üzeri puan almış olması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşıması, En az dört yıllık lisans eğitimi veren bir hukuk fakültesini bitirmiş olması, Başvuru tarihinin son günü itibariyle avukatlık ruhsatnamesine sahip olması, 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1982 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak), Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmaması, Süresi içinde başvuru yapmış olması ve 5525 sayılı Memurlar ile Diğer Kamu Görevlilerinin Bazı Disiplin Cezalarının Affı Hakkında Kanunun ek 1 inci maddesinin son fıkrası gereğince başvuru koşulunu taşıyanlar için otuz beş yaş şartı aranmayacaktır. Ankara iş ilanları kariyer.

Başvurular 12 Aralık 2016 tarihinde başlayıp 21 Aralık 2016 tarihinde saat 17.30’da sona erecektir. Başvurular elektronik ortamda Gelir İdaresi Başkanlığı Sınav Başvuru Formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır. Bununla birlikte adaylar mesai saatleri içinde ‘‘Gelir İdaresi Başkanlığı Eğitim Merkezi 25 Mart Mahallesi İstiklal Caddesi No:7 Yenimahalle/ANKARA” adresine gelerek şahsen sınav başvurusunda da bulunabileceklerdir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.