Gençlik ve Spor Bakanlığı 2021 Yılı Personel Alımı ve Sosyolog Sayısı Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2021 Yılı Personel Alımı ve Sosyolog Sayısı Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde sosyologların istihdamına yönelik soru TBMM’de gündeme getirilmişti. Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından verilen önerge sonrası GSB’de mevcut kadro ve alıma dair açıklama yapıldı.

Niğde Milletvekili Ömer Fethi GÜRER’in Soru Önergesine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından cevap geldi. Zaman zaman TBMM’de verilen soru önergelerini gündeme getiriyoruz. Gerek adayların taleplerini gerekse gündem oluşması adına bu önergelere verilen cevaplardan birini bu yazımızda derledik. İşte GSB sosyolog alımına dair tüm detaylar.

GSB SOSYOLOG ALIMI VE MEVCUT SAYISINA DAİR SORU ÖNERGESİ

Gençliğin toplumsal uyumunu etkileyen faktörleri tespit etmek, saha çalışmaları yapmak ve uyumu sağlayan faaliyetleri düzenlemek, toplumsal değişimden olumsuz etkilenen genç grupların yabancılaşma duygusu ile ilgilenmek, intihar ve benzeri durumlara dair sorun tespitini yapmak, sorunların giderilmesini sağlayan faaliyetler yürütmek, spor müsabakalarında meydana gelen holiganizm ve şiddet olaylarının toplumsal nedenlerini sosyolojik saha çalışmaları ile araştırmak, sorunların giderilmesi için faaliyetler yürütmek, eğitim seminerleri düzenlemek sosyologların etkin ve yetkin oldukları alanlardır.

Bakanlığınız bünyesinde çalışan sosyolog sayısı kaçtır?

Bakanlığınız bünyesinde, 2021 yılı için istihdamı planlanan sosyolog sayısı kaçtır?

Bakanlığınız görev alanı için sosyologların ne kadar önemli olduğu bilinmektedir. 2021 yılına kadar bakanlığınıza yapılan sosyolog istihdamının az olmasının nedeni nedir?

GSB’DEN GELEN CEVAP TAM METNİ

Bakanlığımızda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi kapsamında, lisans ve lisansüstü öğrenimim sosyoloji bölümünde tamamlayan 199 personel çalışmaktadır.

Bakanlığımız bünyesinde 2021 yılında istihdam edilecek sosyolog sayısı, Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılacak açıktan ve naklen atama kontenjanı tahsisi akabinde Personel Planlama Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek ihtiyaç/norm kadro değerlendirmesi çerçevesinde belirlenecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.