Gençlik ve Spor Bakanlığı 50 Kamu Personel Alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 50 Kamu Personel Alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 35 Kamu Personeli alımı yapacak. Devlet Personel Başkanlığında yayınlanan ilana göre Bakanlık 50 Avukat alımı yapacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 31 Aralık 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınlandı. Yapılan açıklamaya göre 50 Kamu Personeli alımı yapacak.

Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü 20 avukat alımı başvuruları 27 Ocak 2017 tarihinden 06 Şubat 2017 tarihleri arasında online olarak bakanlık internet sitesinden yapılacak.

Spor Genel Müdürlüğü 20 avukat alımı için başvurular 16 Ocak 2017 – 24 Ocak 2017 tarihleri arasında online olarak bakanlık internet sitesinden yapılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığında istihdam edilmek üzere 10 avukat alımı başvuruları 13 Şubat 2017 – 24 Şubat 2017 tarihleri arasında online olarak bakanlık internet sitesinden yapılacak. Ankara iş ilanları kariyer.

Avukat alımı şartları: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak. Hukuk Fakültesi mezunu olmak. ÖSYM tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubu KPSSP3 puan türünden en az 70 (yetmiş) taban puanı almak kaydıyla başvuruda bulunanların en yüksek puana göre sıralanması neticesinde alınacak Avukat sayısının beş katı aday arasında bulunmak (son sıradaki adayla aynı puana sahip adaylar da Giriş Sınavına çağırılacaktır). Başvuru tarihinin son günü itibarıyla avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak.

Sınava başvuran ve katılma şartlarını taşıyan adaylardan ilanda belirtilen KPSSP3 puan türünden en yüksek puana sahip olandan başlanmak suretiyle ilana çıkılan merkez ve taşra teşkilatında atama yapılacak kadro sayısının 5 (beş) katı aday (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar dahil) sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır.

Yapılacak sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar, Anayasa Hukuku, İdare Hukuku ve İdari Yargılama Hukuku, Vergi Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku (Ticari İşletme-Şirketler-Kıymetli Evrak), İcra ve İflas Hukuku, Ceza Hukuku (Genel Hükümler), 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 638 sayılı Gençlik ve Spor Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve 3289 sayılı Spor Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile Genel Müdürlüğün faaliyet alanı ile ilgili diğer mevzuat konularındaki bilgi düzeyleri, Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, Liyakati, temsil kabiliyeti, bilgi düzeyi, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, Genel yetenek ve genel kültürü, Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı konularında sorular sorulacak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum