GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ANTRENÖRLERİ KADRO BEKLİYOR

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ANTRENÖRLERİ KADRO BEKLİYOR

Kamuda çalışan asıl işi yapan taşeron işçiler 100 gün içerisinde kadroya geçirilecek. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışan 1000 civarında antrenör de kadro bekliyor.

AK Parti Hükümetinin, kamuda çalışıp asıl işi yapan taşeron çalışanlarına kadro vereceğini açıklaması; kamuda çalışan 650 bin civarında taşeron işçiyi heyecanlandırdı.

650 bin civarında kamuda çalışan taşeron işçilerinden hangilerinin asıl işi yaptığını, hangilerinin yardımcı sınıf hizmetlerinde çalıştığını daha önceki haberlerimizde kurum bazında tek tek belirtmiştik. Kamuda çalışan taşeron işçilerinden hangisinin asıl işi yaptığı, hangilerinin yardımcı sınıf hizmetlerinde çalıştığını merak eden takipçilerimiz ilgili haberlerimize baksınlar. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kamuda çalışan asıl işi yapan taşeron işçilerinin, ne zaman kadroya alınacağı hakkında açıklama yapması ile birlikte, kamuda çalışan taşeron işçileri için geri sayım başladı. Kamuda çalışan asıl işi yapan taşeronların kadroya alınması, hükümetin acil eylem planı dâhilinde olup 100 gün içerisinde, kamuda çalışan asıl işi yapan taşeronların kadroya geçirilmesi planlanıyor.

Hükümet kamuda çalışan taşeron işçileri belirlemek için kurum bazında çalışmaları başlatmış durumda. Gençlik ve Spor Bakanlığı da bünyesinde çalışan asıl işi yapan taşeron işçilerinin tespiti için çalışmalarına başladı. 800 civarında Gençlik Liderlerinin kadro beklediğini ve Gençlik Liderlerine kadro verilmesi için, Gençlik ve Spor Bakanlığının çalışma başlattığını daha önce haber yapmıştık. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışan 1000 civarında antrenöründe, bakanlıkça asıl işi yapan personel sınıfında değerlendirilmiş olup, kamuda asıl işi yapan taşeron işçileri ile beraber yakın zamanda kadro verileceği bekleniyor.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum