Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtları 1044 Memur alımı 2017

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtları 1044 Memur alımı 2017

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurt kurumu Genel Müdürlüğü 21 Mart 2017 de kamu personel alım ilanı yayınladı. Alınacak personel 1044 kişi olup Bütün illerde alım mevcuttur. Başvurular 05 Nisan ile 14 Nisan 2017 de.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü açıklanan ilanda Lisans mezunu ve KPSS P3 puan türünden puanı bulunan adaylar başvuru yapabilecektir.

Alınacak iller için belirlenen boş pozisyon sayısına göre 601 kadın 443 erkek olmak üzere toplam 1044 adet Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli sözlü sınavla alınacaktır. Başvuracaklar arasından açıklanan kontenjanlar için olan sayının cinsiyet grubunda ilan edilen kontenjan sayısından az olması halinde açık kalan kontenjan diğer cinsiyet grubu için kullanılabilecektir.

Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuru yapanlar arasından KPSSP3 puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ekli listede belirtilen her bir il için istihdamı düşünülen kadın ve erkek sayısının ayrı dört katı aday sözlü sınava alınacaktır. Adayları puanı eşit veya fazla olması bu adayların tümü sınava çağrılacaktır. Yurt müdürlüklerinde 24 saat esasına göre hizmet verilmekte olup, Yurt Yönetim Personeli Genel Müdürlükçe belirlenen görevleri yürütecek, çalışma saatleri ise ilgili mevzuat çerçevesinde görev yapılan il müdürlüğünce belirlenecektir.

Adaylar başvurularını 05 Nisan 2017 ile 14 Nisan 2017 tarihi saat 23:59 kadar Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Online Başvuru Sistemi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır. Elektronik ortamda başvuru formu doldurulmadan yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru formuna yüklenecek belgeler aşağıdaki gibidir.

Diploma veya mezuniyet belgesi (yurt dışındaki üniversitelerden mezun olan adaylar için YÖK tarafından denkliği onaylanmış belge), Erkek adaylar için askerlik durumuna ilişkin e-Devlet kapısı üzerinden alınan Askerlik Durum Belgesi, Vesikalık fotoğraf, son altı ay içinde çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayabilecek nitelikte olacaktır. Adaylar başvuru formunda görev yapmak istedikleri ili belirteceklerdir. Her aday sadece bir il tercihinde bulunabilecek ve sıralamaya girmesi durumunda başvuruda bulunduğu il için sınava alınacaktır.

Başvuracak adayda aranan şartlar: Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almıyor olmak, Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki veya yurt dışı mezun olmak ve 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şart.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum