Gençlik Ve Spor Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı 2016

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı 2016

18 Mart 2016 Tarihinde Gençlik Ve Spor Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavı Duyurusu Yayınlandı. Başvurula, 21 Mart 2016 tarihinde başlayacak 08 Nisan 2016 tarihinde sona erecektir.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından 18 Mart 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınlandı. Toplam 8 kişi sözleşmeli bilişim personeli olarak istihdam edilecek. Başvurular 21 Mart 2016 tarihinde başlayacak olup, adayların; kurumun internet sitesi üzerinden Sözleşmeli Bilişim Personeli İş Talep Formu doldurularak istenen belgelerle beraber 08 Nisan 2016 tarihine kadar ilgili kuruma şahsen veya posta yolu teslim edilerek yapılacaktır.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı genel şartları şöyle belirlendi: Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak şart.

Ayrıca adayların Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için sınav tarihi itibarıyla en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak.

Mesleki tecrübe nasıl belirlenecek: adayların bilişim personeli olarak kadrolu veya sözleşmeli statüdeki kamu hizmetleri dikkate alınacak. Ayrıca özel kesimde çalışanların ise SGK prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak çalıştığını belgeleyenler de başvurabilecek.

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek olarak şartlar sıralandı.

Adayların her bir unvana başvuru için ayrıca özel şartlar belirlenmiş durumdadır. Başvurmak isteyen adayların başvurular başladığı zaman kurumun internet sitesinde yayınlanacak olan tüm şartları inceleyerek başvuru işlemini gerçekleştirebilirler.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.