Genel Kurmay Başkanlığı 55 Memur Alacak

Genel Kurmay Başkanlığı 55 Memur Alacak

Milli Savunma Bakanlığı MSB Genel Kurmay Başkanlığına 55 kadrolu memur alımı ilanı yayımlandı. Genel Kurmay kamu personeli alımı başvurularına dair tüm detaylar haberimizde.

Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığına 2020 yılı uzman yardımcısı temini başvuru kılavuzu kapsamında Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığında istihdam edilmek üzere 55 yeni memur alımı ilanı yayımlandı. Genelkurmay'a 55 memur alımı başvurularına dair tüm detaylar, başvuruların nasıl yapılacağını bu haberimizde bulabilirsiniz.

Genel Kurmay Başkanlığı Personel Alımı Kontenjan Dağılımı

Milli Savunma Uzman Yardımcısı kadrolarına 37 kadrolu memur alımı yapılacak. Silahlı Kuvvetler uzman yardımcısı alımına ise 18 kontenjan verildi.

Memur Alımı Başvuru Süreci

Başvurular 31 Ocak 2021 tarihine kadar Personel Temin internet sitesi üzerinden e-devlet şifresi ile yapılabilecektir. Aşağıdaki başvuru kılavuzundan tüm detaylara ve diğer şartlara erişim sağlayabilirsiniz.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımak gerekmektedir.

1 Ocak 2021 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Nitelik tablosunda bulunan her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak gerekmektedir.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS), kılavuzda yer alan puan türlerinden en az 70 puan almış olmak gerekmektedir.

Erkek adaylar için, sınavın yapıldığı tarih itibarıyla askerlik durumu bakımından; askerlikle ilişkisi bulunmamak gerekmektedir.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan YDS/e-YDS veya Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Eşdeğerliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan yabancı dil sınavlarından, son başvuru tarihinden önceki 3 yıl içinde nitelik tablosunda belirtilen puanı almış olmak ve bu belgeyi başvuru sistemine yüklemek gerekmektedir.

Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak gerekmektedir.

Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak gerekmektedir.

“Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği” gereğince; yapılacak sınavlar sonucunda başarılı olan adaylar Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Sağlık Kuruluşları listesinde yer alan Sağlık Bakanlığı bağlısı sağlık hizmet sunucularından sağlam raporu almış olmak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.