Genelkurmay ve MSB 189 devlet memuru alımları

Genelkurmay ve MSB 189 devlet memuru alımları

Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığında görevlendirilmek üzere farklı unvan ve niteliklere uygun olarak görevlendirmeler yapılacaktır. İki kılavuz yayımlanan alımlar için 189 personel temini gerçekleştirilecektir.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak hizmetlerine devam eden Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından iki farklı başvuru kılavuzu yayımlandı. Farklı unvan ve kategorilerde olmak üzere toplamda 189 personel alımı yapılacaktır.

Başvuru Süreci

Yayımlanan başvuru kılavuzuna göre; 30 Aralık 2020 tarihinde başlayan başvuru süreçleri dahilinde işlem yapılacak olup; MSB personel temin sisteminden online olarak yapılacak başvurular için son işlem tarihi 31 Ocak 2021 saat 23:59 olarak ilan edilmektedir.

Detaylar için MSB personel temin internet adresine ve ayrıca (0312) 562 05 43 (2345-2353-2354) numaralı telefonlara ulaşmak mümkündür.

msb.jpg

MSÜ ve Kuvvet Komutanlıkları Personel Alımları

Harita Genel Müdürlüğü dahilinde 61 personel alımı yapılacaktır. Ankara merkezli olarak yapılacak personel teminleri için KPSS 03-93-94 puanları belirleyici olacaktır. Alımlar için Aşçı, Çocuk Eğitimcisi, Diyetisyen, Garson, Grafiker, Hemşire, Hizmetli, İstatistikçi, Mal Müdürü, Hizmetli, memur alımı, Mühendis Alımı, Sosyolog iş ilanları ile şoför ve tekniker alımları yapılacaktır. 

Ayrıca V.H.K.İ ve Uzman alımları için başvuru kılavuzları ilan edilmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı Açıktan Alım niteliğinde de Ankara için 4 Avukat, Giresun için 10 V.H.K.İ ve Erzurum içi de 10 V.H.K.İ alımı yapacaktır.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Açıktan Alımlar Ankara merkezli için Bilgisayar ve Endüstri Mühendis alımı yapılacak olup; Bolu içi Psikoloji ve Ankara için Teknisyen alımı yapılacaktır.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Açıktan Alımlar için Ankara Grafiker alımı, Eskişehir Psikolog alımı, Muş Teknisyen alımı ve Ankara V.H.K.İ alımı yapılacaktır.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Açıktan Alımlar için de Muğla İş Güvenliği Uzmanı alınacak olup; ayrıca Ankara Mühendis alımı, Kocaeli Mühendis alımı, Ankara Uzman alımı yapılacaktır.

MSÜ Personel Alımı Açıktan işlemler için İstanbul ve Balıkesir maaş mutemedi, İstanbul Şoför alımı, Yalova Uzman alımı, İstanbul ve Balıkesir V.H.K.İ alımı yapılacaktır.

Uzman Yardımcısı Alımları

Başvuru sürecine dair bilgiler yukarıdaki bilgiler ile ortak olan uzman yardımcısı alımları dahilinde; Ankara merkezinde farklı lisans mezuniyeti ve başvuru kriterleri ile 50 Uzman Yardımcısı görevlendirilecektir.

Ayrıca Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı alımları için de 5 Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır.

KPSS 70 puan istenen alımlar için tecrübe ve eğitim nitelikleri detayları, aşağıda yer alan kılavuzlarda tablo halinde sunulmaktadır.

Başvuru kılavuzu 1 ve Başvuru kılavuzu 2

Kaynak:isilanlarikariyer.com

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum