GİB 1000 Kamu Personeli Alımı Başvuru Son Günü 20 Kasım

GİB 1000 Kamu Personeli Alımı Başvuru Son Günü 20 Kasım

Gelir İdaresi Başkanlığı 1000 kadrolu devlet memuru alımı başvuruları sona eriyor. 1000 memur alımına kimler başvuru yapabilecek. 1000 kamu personeli alımı başvuru şartları ve tüm detaylar İş İlanları Kariyer sayfalarımızda.

Gelir İdaresi Başkanlığı 1000 kadrolu devlet memuru alımı başvuruları sona eriyor. 1000 memur alımına kimler başvuru yapabilecek. 1000 kamu personeli alımı başvuru detayları sunuldu.

Gelir İdaresi Başkanlığı 2020 yılı memur personel alımları kapsamında kadrolu 1000 kamu personeli alımı yapacak. GİB 1000 memur alımı başvuru şartları ve detaylarını başvuru son günü öncesinde araştıran adaylar için gerekli tüm bilgileri İş İlanları Kariyer olarak bu haberimizde hazırladık.

1000 Kamu Personeli Alımı Başvuru Süreci

Gelir İdaresi Başkanlığı için 1000 memur alımı kapsamında 9 Kasım 2020 Pazartesi günü başlayan başvurular 20 Kasım 2020 Cuma günü saat 17.30'da sona eriyor. Başvuru son gününde adaylar için son kez hatırlatmak amacıyla bu haberimizde tüm detayları hazırladık.

Başvurular, adayların GİB internet sitesinde yer alan alandan “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır. Başvuru yaparken internet sitesinde yer alan tüm detaylar ve nasıl doldurulacağına dair bilgiler başvururken ilgili form alanında yer alacaktır. Başvurular sadece online yapılacaktır.

1000 Memur Alımı İl Tercihleri

Adaylar başvuru yaparken en fazla 5 şehir tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan başvurular değiştirilemeyeceğinden adaylar başvuru yaparken kılavuzda yer alan hususlara dikkat etmesi gerekiyor. Adaylar KPSS puan üstünlüğüne göre tercih edilen illerden hangi ilin yazılı sınava gireceği belirlenecektir.

Memur Alımı Başvuru Şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşmak, En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak gerekiyor.

1 Ocak 2020 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. 1 Ocak 1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak gerekiyor.

Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak, ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.