GİB 650 Kamu Personel Alımı Açıklandı! 14 Şehir Tam Liste Sözlü Sınav Tarihleri

GİB 650 Kamu Personel Alımı Açıklandı! 14 Şehir Tam Liste Sözlü Sınav Tarihleri

Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde 650 gelir uzman yardımcısı alımı kapsamında yazılı sınav sonucu sözlü adaylar için duyuru yapıldı. Sözlü sınav tarihleri ve tüm sözlü adaylar tam liste bu yazımızda.

Gelir İdaresi Başkanlığı “GİB” bünyesinde 2022 yılı 650 kamu personel alımı için sınav duyurusu yayımlandı. 23 Temmuz 2022 tarihinde yapılan Gelir Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavının yazılı bölümünde başarılı olarak sözlü bölüme girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav tarihleri ve sınav giriş yeri açıklandı. İşte il kontenjanları, sözlü sınav detayları ve tüm süreç.

650 Gelir Uzman Yardımcısı alımı kontenjan dağılımı

Antalya 50, Bursa 70, Gaziantep 65, İstanbul 100, İzmir 25, Kocaeli 55, Konya 60, Mardin 20, Muğla 35, Samsun 20, Şanlıurfa 70, Tekirdağ 70, Zonguldak 10 olmak üzere 650 kadro var.

Sınav Değerlendirmesi nasıl yapıldı?

Yazılı sınavın değerlendirilmesi sonucu, 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylardan yerler itibarıyla, adayların başvuru sırasında tercih ettikleri il dikkate alınarak en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, o il için atama yapılacak toplam kadro sayısının iki katı aday sözlü sınava çağrılacaktır. Ayrıca, son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sözlü sınava çağrıldı.

650 GİB personel alımı sözlü sınavı

a) Yazılı sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi, b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, c) Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, d) Genel yetenek ve genel kültürü, e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı yönlerinden değerlendirilerek, ayrı ayrı puan verilmek suretiyle gerçekleştirilir.

- Adaylar, kurul tarafından yukarıda belirtilen (a) bendi için 50 puan, (b) ila (e) bentlerinde yazılı özelliklerin her biri için 10 puan üzerinden değerlendirilecektir. Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, sınav kurulu başkan ve üyelerinin 100 tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 olması şart olduğu açıklandı. İşte sınav tüm detayları:

https://isilanlarikariyer.com/d/file/guy-2022-memur-alimi.pdf

Sözlü sınav mülakat tarihleri.

Sınav sonucu tüm listeler.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum