GİB 81 Şehirde 2.000 Memur Alımı Duyurusu Yayımlandı! Tüm Listeler

GİB 81 Şehirde 2.000 Memur Alımı Duyurusu Yayımlandı! Tüm Listeler

Gelir İdaresi Başkanlığı GİB tarafından 81 şehirde 2.000 kamu personel alımı kapsamında duyuru yayımlandı. Tüm şehirlere dair listeler belli oldu. Sınav süreçleri ve tüm detaylar bu yazımızda.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, “Gelir İdaresi Başkanlığı” GİB tarafından 81 şehirde 2.000 kamu personel alımı duyurusu yayımlandı. Bu kapsamda yapılan duyuruda 8 Nisan 2023 tarihinde yapılan Gelir Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı yazılı bölümü sonucu açıklandığına yer verildi. İşte detaylar.

Gelir İdari Başkanlığı sözlü sınavı

Yazılı sınav sonucu oluşan tüm puanlara ve sözlü sınava katılacak listelere haberimizin en altındaki bağlantıdan ayrıca erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav tarihleri ve yeri Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından ayrıca duyuru yapılacak. Sizleri tekrar bilgilendireceğiz.

Kamu personel alımı sınav süreci nasıl olacak?

Sözlü sınav, adayların; Yazılı sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi (50), Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10), Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu(10), Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı(10), Genel yetenek ve genel kültürü(10), Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10) yönlerinden değerlendirilerek, ayrı ayrı puan verilmek suretiyle gerçekleştirilecek.

GİB 2.000 memur alımı sınav sonuçları

Adaylar, puanlarını GİB’in aşağıdaki bağlantıda yer alan internet adresinden sisteme giriş yaparak öğrenebileceklerdir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum