Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bin 677 Sözleşmeli Personel Alacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bin 677 Sözleşmeli Personel Alacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2016 yılı içerisinde bünyesinde istihdam edeceği personelin bir kısmını 1 ay içerisinde alacak. Konuya ilişkin açıklama Bakan Faruk Çelik'ten geldi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2016 yılı Bütçe Tasarısının Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulundaki görüşmeleri yapılırken; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik TBMM Genel Kurulunda kısa bir konuşma yaparak, 2016 yılı içerisinde bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere 3071 personel alımı yapılacağını bildirmişti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın alımını bekleyen adaylara müjde; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik’ten geldi. 2016 yılında alınacak personelin bir kısmını 1 ay içerisinde alacaklarını söyleyen Çelik, konuya ilişkin açıklamalarında; bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere alınacak sözleşmeli personel başvurularına ilişkin duyuru Nisan ayı içinde ÖSYM Başkanlığı'nın internet sitesinden ilan edileceğini açıklayarak; alınacak sözleşmeli personel branş ve sayısı hakkında bilgi verdi. Nisan Ayı içerisinde; 566 Veteriner Hekim, 550 Ziraat Mühendisi, 400 Gıda Mühendisi, 80 Su Ürünleri Mühendisi, 10 Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi ve 71 Harita Mühendisi olmak üzere toplam bin 677 sözleşmeli personel alacaklarının bilgisini verdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın alacağı bin 677 sözleşmeli personele ilişkin başvuru ilanı yayınlanır yayınlanmaz sitemizden duyurulacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.