GİH Sınıfı 10. Derece Yeni 85 İtfaiye Eri Alımı Başvuru İlanı Yayımlandı

GİH Sınıfı 10. Derece Yeni 85 İtfaiye Eri Alımı Başvuru İlanı Yayımlandı

Kamuya kadrolu yeni memur alımı başvuru ilanı yayımlandı. GİH sınıfı 10. derece 85 memur alımı için başvuruları, süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar ve tüm sürecin yer aldığı haberimiz.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ilk defa atanmak üzere itfaiye eri alım ilanı yayımlandı. Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı 10. derece kadrolara 85 itfaiye eri alımı için başvuru ilanı yayımlandı. Kimler itfaiyeci olabilir? İtfaiye eri olmak için şartlar ve tüm detaylar bu yazımızda.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile ilgili suçlardan mahkum olmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gerekiyor.

İtfaiye eri alımı başvuru kontenjanları

70 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 10. Derece kadrolara olacak. İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Önlisans programlarının birinden mezun olmak, en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

15 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 10. Derece kadrolara olacak. Ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak, en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

İtfaiyeci alımı başvuru özel şartları

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olma, sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları, sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

Kadrolu memur alımı başvuru süreci

Bursa Büyükşehir Belediyesi yeni memur alımı için başvurular 12-16 Eylül tarihleri arasında olacak. Başvurular boy ve kilo ölçümü esnasında belediyeye şahsen yapılması gerekiyor. İşte gerekli başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/bursa-buyuksehir-belediyesi-itfaiye-eri-alim-ilani.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.