Göç İdaresi 1215 Koruma ve Güvenlik Personeli Alımı Sonucu Bekleniyor

Göç İdaresi 1215 Koruma ve Güvenlik Personeli Alımı Sonucu Bekleniyor

Eylül ayının ilk haftası tamamlanan 1215 kadroya koruma ve güvenlik görevlisi alımı sonuçları bekleniyor. İşte süreç.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde 1215 kadroya koruma ve güvenlik görevlisi alımları için başvuruların tamamlanmasının ardından sözlü sınavlar da tamamlandı. Adaylar 1 ay önce sona eren mülakat sonuçlarının açıklanmasına odaklandı. İşte detaylar ve Göç idaresi memur alımı süreci.

Göç İdaresi mülakat tarihleri

16 Ağustos - 3 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen sözlü sınav sonuçları bekleniyor. Mülakat deneyimlerinizi YORUM olarak yazabilirsiniz.

goc-idaresi.jpg

Göç İdaresi koruma ve güvenlik görevlisi alımı mülakat detayları

4/B sözleşmeli personel alımı sözlü olarak tek aşamada yapılır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylara sınav komisyonu tarafından şu konular ve puanlamaya göre gerçekleştirildi.

  • Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi (50 puan),
  • Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan) ,
  • Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (10 puan),
  • Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),
  • Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),
  • Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, konularında (10 puan), olmak üzere 100 tam puan üzerinden değerlendirilir.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi mülakatı (puan hesaplama)

Her üyenin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması alınarak adayların Giriş (Sözlü) Sınav puanı tespit edilir. Giriş (Sözlü) Sınavında 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almak gerekir.

25706.jpg

www.goc.gov.tr personel alımı 2021 sonuçları (değerlendirme)

Sözlü sınav 100 tam puan üzerinden değerlendirilir ve en az 70 puan alanlar başarılı sayılır. Sözlü sınavda, her üyenin vermiş olduğu puanın aritmetik ortalaması alınarak adayların sözlü sınav puanı tespit edilecektir.

Her aday için verilen sözlü sınav puanı adayın başarı puanını oluşturur. Başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanarak merkez teşkilatı ve taşra teşkilatı ayrı olmak üzere sözleşmeli boş pozisyonların dağılımını gösteren her pozisyon unvanı için Giriş (Sözlü) Sınavı Kesin Olmayan Başarı Puan Listesi oluşturulacaktır.

Başarı puanları aynı olan adaylarda KPSS puanı en yüksek olan adaya öncelik verilecektir.

Başarı puan sıralamasına göre oluşturulan Kesin Olmayan Giriş (Sözlü) Sınavı Başarı Listeleri Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce internet adresinde ilan edilecektir. (Adaylar bu tarihi sabırsızlıkla bekliyor.)

Kamu personel alımı asıl ve yedek liste oluşturulacak

Sınav Komisyonlarınca; Giriş (Sözlü) Sınavı Kesin Olmayan Başarı Listelerine itirazlar değerlendirildikten sonra pozisyonlar esas alınarak merkez ve her il için ayrı ayrı ilan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve en fazla bir katına kadar yedek adaylar belirlenerek kesinleşmiş Giriş (Sözlü) Sınav Sonuçları yine Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce belirlenecek tarihte Göç İdaresi internet adresinde ilan edilecektir.

Yorum yaparak SINAV DENEYİMİNİZİ ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
351 Yorum